1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Filistin’in Özgürlüğü İçin Tek Yol Direniştir”
“Filistin’in Özgürlüğü İçin Tek Yol Direniştir”

“Filistin’in Özgürlüğü İçin Tek Yol Direniştir”

Hamas, ikinci intifadanın 11. yıldönümünde direnişe bağlılığını bir kez daha yineledi.

28 Eylül 2011 Çarşamba 18:11A+A-

İkinci intifadanın 11. yıldönümünde basın açıklaması yapan İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Filistin halkının özgürlüğe kavuşmasının, dönüş hakkını elde etmesinin ve diğer haklarını geri almasının tek yolunun direniş olduğunu bir kez daha yineleyerek, Siyonist rejimin temelini sarsan direnişin Filistin halkı tarafından benimsendiğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan basın açıklamasında Hamas, başta mültecilerin dönüş hakkı olmak üzere Filistin halkının hak ve hukukundan taviz vermeden ve terör rejimini tanımadan başkenti Kudüs olan tam bağımsız Filistin devletini kurma ilkesine bağlı olduklarını ve bu hedefin ulusal uzlaşıyla sağlanabileceğini belirtti.

Açıklamada ayrıca, Hamas’ın Siyonistlerin Kudüs ve Mescidi Aksa’yı Yahudileştirmek için yaptıkları tüm planlara karşı direnmeye devam edeceğine dikkat çekilerek, Siyonist rejimin tarihi gerçekleri yok etme ve zorla göç ettirme politikasının Filistin halkının özgürlük yolundaki yürüyüşünü engellemeyeceği belirtildi. (FEM)

HABERE YORUM KAT