1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin'de Golan Şehitleri İçin Yas
Filistinde Golan Şehitleri İçin Yas

Filistin'de Golan Şehitleri İçin Yas

Golan şehitleri için yas ilan ederek bayrakları yarıya indiren Filistin hükümeti, en-Nekse gösterilerinde şehit olanlar için ümmete başsağlığı diledi.

06 Haziran 2011 Pazartesi 17:07A+A-

İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistin hükümeti, En-Nekse'nin 44. yıldönümü münasebetiyle Suriye'nin Golan tepelerinin eteklerinde Siyonist işgal askerlerinin açtığı ateş sonucu şehit olanlar için bayrakları yarıya indirdi ve Gazze'de yas ilan etti.

Bugün (6 Haziran Pazartesi) sabah hükümet adına yapılan açıklamada şehit olanların hepsinin Filistinli olduğu, hükümetin Filistin halkına ve ümmete baş sağlığı dilediği belirtildi.

En-Nekse'nin 44. yıldönümü münasebetiyle Filistin içinde ve dışında yapılan eylemlere katılan Filistin halkını selamladıklarını belirten Filistin hükümeti "özgürlük düşüncesinin giderek büyüdüğünü ve işgalden kurtulma günlerinin bu temiz kanlarla daha da yaklaştığını" ifade etti.

1967 Haziran Savaşı (En-Nekse)'nin 44. yıldönümü münasebetiyle dün Suriye'nin işgal altındaki Golan tepelerinde barışçıl gösteriler düzenleyen Filistinlilere Siyonist işgal askerlerinin ateş açması sonucu 23 kişi şehit olmuş 350 kişi de yaralanmıştı.

FİEM

HABERE YORUM KAT