1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin topraklarını gasbeden fanatik yahudiler, 3 Filistinliyi yaraladı
Filistin topraklarını gasbeden fanatik yahudiler, 3 Filistinliyi yaraladı

Filistin topraklarını gasbeden fanatik yahudiler, 3 Filistinliyi yaraladı

İşgal altındaki Batı Şeria'nın el Halil ve Nablus kentlerinde, işgal askerleri ve Filistin topraklarını gasbeden yahudilerin saldırılarında 3 Filistinli yaralandı.

28 Mayıs 2024 Salı 10:30A+A-

Filistin haber ajansı WAFA'nın haberinde, Batı Şeria'nın güneyindeki El Halil kentinde Filistin topraklarını gasbeden işgalcilerin kesici aletlerle saldırması sonucu bir Filistinli ile oğlunun yaralandığı belirtildi.

Batı Şeria'daki Filistin topraklarını gasbeden işgalcilerin, El Halil'in doğusundaki Beyt Aynun kavşağı yakınında İsrail askerlerinin himayesinde, 46 yaşındaki Filistinli Cemal Ubeyd Ahmed Avad ve 23 yaşındaki oğlu Muhammed'e saldırarak birkaç kez bıçakladıkları kaydedildi.

Saldırıda Filistinlilerin hafif yaralandığı ve kentteki El-Ehli Hastanesi'ne götürüldükleri aktarıldı.

İşgal ordusunun El Halil'in kuzeyindeki El-Arub Mülteci Kampı'na baskın düzenlemesinin ardından baskına karşı çıkan Filistinliler ile İsrail askerleri arasında arbede yaşandığı ifade edildi.

Filistinlilerin araçları taşlandı, tarım arazileri ateşe verildi

İsrail askerlerinin, Filistinlilere ve evlerine gerçek mermi ile ateş açtığı, ses bombası ve göz yaşartıcı gaz attığı, onlarca Filistinlinin boğulma tehlikesi atlattığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde, Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin, Nablus'un güneyindeki Huvvara beldesi yakınlarında Filistinlilerin araçlarını taşladığı, yaralanmanın kaydedilmediği bildirildi.

Nablus'un kuzeybatısındaki Burka beldesinin doğusunda Ras el-Muhellel bölgesinde, İsrail askerlerinin koruması altındaki Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin, Filistinlilerin evlerine saldırdığı, mahsullerin bulunduğu tarım arazilerini ve koyun ağıllarını ateşe verdiği aktarıldı.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, Burka'da Filistin topraklarını gasbeden İsrailliler ile çıkan çatışmada, yüksekten düşen 24 yaşındaki bir Filistinlinin hastaneye götürüldüğü belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ile Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin saldırılarında 519 Filistinli hayatını kaybetti, yaklaşık 5 bin kişi yaralandı.

HABERE YORUM KAT