1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin Öğretmenler Hareketi'nden İştiye hükümetine 24 saat süre
Filistin Öğretmenler Hareketi'nden İştiye hükümetine 24 saat süre

Filistin Öğretmenler Hareketi'nden İştiye hükümetine 24 saat süre

​​​​​​​Öğretmenler Hareketi, İştiye hükümetinin Anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde işlediği suça karşı protesto amacıyla bugün de grevin devam edeceğini ardından sözleşmeleri iptal ederek iş bırakma aşamasına geçileceğini duyurdu.

15 Mart 2023 Çarşamba 19:43A+A-

Demokratik şartlara uygun sendika kurma, maaşlarının tam ödenmesi, hayat pahalılığına uygun bir şekilde maaşlarına zam yapılması ve mesailerin çalışma şartlarına uygun bir şekilde düzenlenmesi gibi birtakım taleplerle Muhammed İştiye'nin başbakan olduğu Filistin hükümetine karşı sivil bir başkaldırı başlatan Öğretmenler Hareketi, şimdiye kadar öğretmenlerle imzalanmış tüm sözleşmeleri iptal konusunda 24 saat süre tanıdığını açıklayarak, bunun yeniden kurumların canlandırılması ve sözleşmelerin tüm maddelerinin uygulanması için son fırsat olduğunu dile getirdi.

Bu konuda dün (14 Mart Salı) akşam yaptığı basın açıklamasında hareket, resmi bir tebligat almış olmamak için öğretmenlerden kendilerine müdürlüklerden veya bakanlıktan gelen ve üstünde resmi mühür bulunan hiçbir yazıyı kabul etmemelerini istedi.

Hareket sivil toplumdan ve basın yayın organlarından da haklı davalarında öğretmenlere tam destek vermelerini istedi.

Hareket İştiye hükümetinin Anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde işlediği suça karşı protesto amacıyla bugün de grevin devam edeceğini ardından sözleşmeleri iptal ederek iş bırakma aşamasına geçileceğini duyurdu.

Önce gösterilerle meydanlara çıkan Öğretmenler Hareketi daha sonra grev başlatmış, ancak mahkeme tarafından greve son verilmesi yönünde karar alınmış, öğretmenlerin geneli bu kararın hukuka aykırı olduğunu dile getirerek greve devam etme kararı almıştı.

FİEM

HABERE YORUM KAT