1. HABERLER

  2. HABER

  3. Facebook’tan Mossad Sansürü
Facebook’tan Mossad Sansürü

Facebook’tan Mossad Sansürü

Siyonist İsrail devleti konusundaki hassasiyeti ile bilinen sosyal paylaşım sitesi Facebook, İsrail aleyhine paylaşımları engelliyor. Facebook son olarak bir üyenin MOSSAD ile ilgili bir paylaşımını engelledi.

19 Haziran 2011 Pazar 00:02A+A-

Birkaç gün önce Mısır'da yakalanan İsrail istihbarat örgütü MOSSAD ajanı İlin Gorin ile ilgili Facebook'ta bir haberi paylaşmak isteyen bir üye, sitede engelleme ile karşılaştı. Arapça yayınlanan El Ahram gazetesinin, MOSSAD ajanı ile ilgili haberinin linkini paylaşmak isteyen Facebook üyesi, güvenlik kodu talebiyle karşılaştı ve linkin paylaşımı engellendi.

Engellenen haberde, kendisini turist olarak tanıtan MOSSAD ajanının Mısır'da 14 Ocak olayları sırasında halkla silahlı kuvvetler arasında kargaşa ve fitne çıkarmaya çalışmakla suçlandığı belirtiliyor. Habere göre, Mısır Ulusal Güvenlik Başsavcılığı'nın kararı üzerine gözaltına alınan MOSSAD casusuyla ilgili yapılan araştırmalar üzerine, yakalandığı sırada Kahire'nin merkezinde yer alan ünlü bir otelde kaldığı odasında, hepsi de Mısır'la ilgili çok önemli ve tehlikeli gizli istihbarat bilgileri içeren bir dizüstü bilgisayar ve 3 cep telefonu ele geçirildi. Mısır halkının devrik Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek aleyhine gösteri için Tahrir Meydanı'nda toplandığı sıralar Gorin, göstericileri El-Ezher'deki silahlı kuvvetler subaylarına saldırmaları için tahrik ediyordu. Gorin ayrıca, Kahire'de bir sinagogda Mısırlı olmayan kimselerle de görüşüyordu. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT