1. HABERLER

  2. HABER

  3. Facebook Yuva Yıkıyor
Facebook Yuva Yıkıyor

Facebook Yuva Yıkıyor

Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve Messenger gibi sohbet ortamları boşanma nedenlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

15 Ağustos 2010 Pazar 22:37A+A-

Facebook, Twitter, MSN gibi sanal sohbet ortamları ile cep telefonları, boşanma nedeni oldu.

Kayseri Aile Mahkemesi Hakimi Ali Akın, "Yatak odalarındaki en mahrem konularını sanal ortamlarda anlatıyorlar, her gün boşanma sayısı artıyor" diye konuştu.

İnternet ortamındaki aldatmalardan dolayı boşanmaların çok olduğunu söyleyen Kayseri 3. Aile Mahkemesi Hakimi Ali Akın, "Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri ve Messenger gibi sohbet ortamları boşanma nedenlerinde ilk sıralarda yer alıyor" dedi. En çok aldatma ve şiddet nedenlerinden ötürü boşanma davalarının açıldığını belirten Akın, "Ocak ayından beri bin 400 boşanma davasına bakıyoruz. Burada 4 aile mahkemesi var. Toplam 3 bin civarında davaya bakılmış. Bu davalar içinde 2 bin 500 boşanma var. Son 3-4 yılda boşanma oranları arttı" diye konuştu. Şiddet ve aldatmanın en yaygın boşanma sebeplerinden olduğunu söyleyen Akın, "Önceleri erkekler çok aldatıyordu. Şimdilerde ise bayanlarda da aldatma çok fazla. Genelde de maço diye hitap ettiğimiz erkeklerin eşleri çok aldatıyor. Bu tarz adamlar eşlerini dövüyorlar" dedi.

ÖZELLERİNİ PAYLAŞIYORLAR

"Sanal sohbet alemleri boşanmaları çok artırıyor" diyen Akın şunları söyledi: "Facebook, MSN yüzünden aldatıldığını söyleyip boşanmak isteyen çok var. Facebook'a fotoğraflarını koyuyor eşler. İlk başta masumane duygularla başlıyor bu sohbetler. Ama sonrasında içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Yatak odalarındaki en mahrem konuları bile konuşmaya başlıyorlar. Çok saçma nedenlerle, tuttukları takımlar farklı diye boşanmak isteyenler var. Toplumdaki aile yapısını internet ve cep telefonları bozdu."

Kaynak: Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

1 Yorum