1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'F-16 Yolsuzluk Dosyası Yeniden Açılsın'
F-16 Yolsuzluk Dosyası Yeniden Açılsın

'F-16 Yolsuzluk Dosyası Yeniden Açılsın'

DSP, 12 Eylül darbe generallerinden dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya’nın F-16'larla ilgili ihalede rüşvet aldığı iddiaların Meclisçe araştırılmasını istedi.

21 Eylül 2010 Salı 06:56A+A-

Emekli Büyükelçi Yalım Eralp bir söyleşide 12 Eylül askeri darbesi generallerinden Tahsin Şahinkaya'ya yönelik ABD makamlarınca Türkiye'ye iletildiğini ve soruşturma yapılmadığına yönelik tanıklıklarını anlatmıştı.

DSP'li Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit TBMM'deki basın toplantısında Anayasa değişikliğiyle geçici 15. Madde yürürlükten kaldırıldığı için F-16 savaş uçaklarının alımında dönemin Milli Güvenlik Konseyi üyesi Tahsin Sahinkaya'nın rüşvet aldığı iddialarının tekrar soruşturulabileceği belirtildi. Macit, daha sonra kendisinin ve Erçelebi'nin de imzası bulunan Meclis Araştırma önergesinin gerekçesini okudu. Macit, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in, 20 imzayı beklemeden bu araştırma önergesini işleme almasını umduğunu söyledi. Araştırma önergesinin TBMM'ye sunulabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzası olması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT