1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ez-Zehhar: Filistin Filistin’dir, Mısır Mısır’dır
Ez-Zehhar: Filistin Filistin’dir, Mısır Mısır’dır

Ez-Zehhar: Filistin Filistin’dir, Mısır Mısır’dır

Hamas Siyasi Birimi üyesi ve Filistin Dışişleri eski Bakanı Mahmud Ez-Zehhar, Ahmed Yusuf’un Dünya El-Vatan gazetesine yaptığı ve Mısır’ın Gazze Şeridi’ni Mısır topraklarına doğru genişletmeyi önerdiğini iddia ettiği açıklamaları yalanladı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 22:51A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi ve Filistin Dışişleri eski Bakanı Mahmud Ez-Zehhar, Ahmed Yusuf’un Dünya El-Vatan gazetesine yaptığı ve Mısır’ın Gazze Şeridi’ni Mısır topraklarına doğru genişletmeyi önerdiğini iddia ettiği açıklamaları yalanladı.

Ez-Zehhar, bugün (19 Haziran Çarşamba) öğle saatlerinde Hamas Hareketi tarafından basına dağıtılan açıklamada, “İsmail Heniyye başkanlığındaki 10’uncu Filistin hükümetine Mısır tarafından Gazze Şeridi topraklarının genişletilmesinin teklif edildiği ve bu öneriyi Kahire’den Gazze’ye benim getirdiğim yönündeki iddiaları kınıyorum” dedi.

Söz konusu iddiaların gerçekle ilişkisi olmadığını kaydeden Ez-Zehhar, 10’uncu Filistin hükümetinin ve Hamas’ın hiçbir toplantısında Gazze Şeridi’nin Mısır toprakları yönünde genişletilmesi konusunu görüşmediğini belirtti.

Gazze Şeridi topraklarının Mısır yönünde genişletilmesi önerisini tartışmak bir yana böyle bir öneriyi teslim almayı dahi reddettiklerini söyleyen Ez-Zehhar, “Tavrımız gayet açık. Filistin Filistin’dir, Mısır da Mısır’dır” dedi.

FİEM

HABERE YORUM KAT