1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Eynesil'de Namaz ve Çocuk Eğitimi Konuşuldu
Eynesil'de Namaz ve Çocuk Eğitimi Konuşuldu

Eynesil'de Namaz ve Çocuk Eğitimi Konuşuldu

Eynesil’de “Namaz Bilinci” ve “İslam’da Çocuk Eğitimi” seminerleri yapıldı.

16 Mart 2015 Pazartesi 00:11A+A-

İmam-Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik devam eden “Namaz Bilinci” seminer programlarına katılan Eğitimci-Yazar Zehra Türkmen 12 Mart Perşembe Günü Tirebolu İmam-Hatip Lisesinde,13 Mart Cuma günü öğleden önce Görele Hasan Ali Yücel Konferans Salonunda, öğleden sonra Eynesil İmam-Hatip Liseli öğrencileriyle buluşarak “namazın davranışlarımız üzerinde ki etkisini” konuştu. Namaz ibadetinin insanı kötülükten, hayâsızlıktan, her türlü fahşadan uzak tutacağına değinen Türkmen aynı zamanda namazın hayatımızın merkezinde olması için nelere dikkat etmemiz gerektiğine dair vurgularda bulundu. Türkmen programına son verirken öğrencilerden ayağa kalkmalarını rica edip hep bir ağızdan müslümanın gerçek andı olan En’am suresi 162. Ayeti kerimeyi okuttu.

14 Mart Cumartesi sabahı ise dernek binasında hanımlarla kahvaltıda bir araya gelerek gündeme dair sohbet eden Türkmen aynı günün akşamı Özgür-der Eynesil Temsilciliğinin ‘Vahiy’den Hayat’a’ Ana Başlıklı seminerlerin dördüncüsü olan ‘İslam’da Çocuk Eğitimi’ başlıklı konuyu sundu. Türkmen konuşmasına Kuranın çocuk eğitimine yaklaşımını ayetler ve Peygamber toplumundan örneklerle aktardı.  Çocuğun yetişmesinde ailenin önemine vurgu yapan Türkmen özellikle 6 yaş ve üstünün, çocuğun kişiliğinin şekillenmesi, kimliğinin oluşması bakımından oldukça önemli bir dönem olduğu için bu dönemde nelere dikkat etmemiz gerektiğini belirtti.

Gençlik dönemine de değinen Türkmen İslam tarihinde de gençlerin önemli bir yer tuttuğunu ve bu nedenle yaşadığımız modern çağda gençlerimizi kuşatacak programlara ihtiyacımız olduğunu vurguladı.

Samimim bir ortamda geçen seminer sorulara verilen cevap ve yapılan açılımlarla son buldu.

eynesil-20150316-01.jpg

eynesil-20150316-02.jpg

eynesil-20150316-03.jpg

eynesil-20150316-04.jpg

eynesil-20150316-05.jpg

eynesil-20150316-06.jpg

Haber: Şükrü UZUN

HABERE YORUM KAT