1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Evlat nöbetindeki annelerden Gara katliamına tepki
Evlat nöbetindeki annelerden Gara katliamına tepki

Evlat nöbetindeki annelerden Gara katliamına tepki

 PKK'nın Gara'daki katliamına evlat nöbetindeki ailelerden de sert tepki geldi. Diyarbakır'daki acılı aileler, mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

15 Şubat 2021 Pazartesi 15:04A+A-

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi devam ediyor.

Oğlu Mustafa için HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine devam eden anne Ayşegül Biçer, "Bu yapılan saldırı tüm insanlığa yapılmıştır." dedi.

Evlat nöbetindeki Biçer, şu sözlerle tepkisini dile getirdi;

“Biz anne ve babalar olarak devletimizin her zaman arkasındayız tek bir terörist ve tek bir evlat kalana kadar biz bu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Çocuğu kandırılarak dağa götürülmüş tüm anne ve babalara sesleniyorum. Bugün birlik beraberlik günüdür; gelin hep beraber tek yürek olalım evlatlarımızı dağdan indirelim

Biz ölümüne kararlıyız. Şimdi soruyoruz. sözde demokratlar; aydınlar, sözde sanatçılar, sözde insan hakları savunucuları, akademisyenler. "Ama, ancak, fakat"lı cümle kuranlar bunu unutmayı ki haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Kandilin itleri yıldıramaz bizleri.

Anne ve babalar olarak sonuna kadar kararlıyız. Ölümüne baş koyduğumuz bu yolda ancak ölümüne burdan kalkıp gideriz, hakkımızı alacağız ve hain alçak terör örgütünün gerçek yüzünü tüm Türkiye'ye göstereceğiz, tüm dünya bunu görecek.”

HABERE YORUM KAT