1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eski Paşadan 28 Şubat'a Eleştiri, Erbakan’a Övgü
Eski Paşadan 28 Şubata Eleştiri, Erbakan’a Övgü

Eski Paşadan 28 Şubat'a Eleştiri, Erbakan’a Övgü

Deniz Harp Okulu Komutanlığı görevinden istifa eden Tuğamiral Türker Ertürk'ten çarpıcı bir itiraf geldi: "28 Şubat korkunç bir hataydı!" Ertürk, Erbakan'ı da anti-emperyalist diye övdü.

23 Aralık 2010 Perşembe 14:55A+A-

28 Şubat'ın hata olduğunu itiraf eden Tuğamiral Türker Ertürk, 28 Şubat döneminin Başbakanı Necmettin Erbakan için ise "Fikirlerini paylaşmasanız da, kendisi antiemperyalisttir, asla işbirlikçi değildir'' dedi.

Gazeteport'ta yer alan haber:

Komutanı olduğu Deniz Harp Okulu'na yapılan saldırılar sırasında kendisine sahip çıkılmadığı gerekçesiyle istifa eden ve son YAŞ toplantısında da Tümamiral rütbesine terfi ettirilmeyen Ertürk, Trabzon'da Haber61 adlı siteye yazdığı köşe yazısında  Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı uzun süredir ve yoğunluğu artarak devam eden bir savaşın halen sürdüğünü savundu.

Ertürk, "TSK'nin halkın gönlünde kurduğu itibarını yok etmektir'' dedi ve "TSK'nin antiemperyalist yapısının, ABD'ye karşı olumsuz duygunun, Türk devrimlerine bağlılığın, kırmızı çizgi hassasiyetinin ve Türk ulusuyla arasındaki organik bağının'' bozulmak istendiğini kaydetti.

28 ŞUBAT VE ERBAKAN 

"Biz asla Türk Silahlı Kuvvetleri hata yapmamıştır demiyoruz. Soğuk savaş sırasında olduğu gibi, sonrasında da bir sürü hata yapılmıştır'' diyen Ertürk, 28 Şubat post modern darbesini de ''Korkunç bir hata'' olarak niteledi ve şunları yazdı:

"Özellikle 28 Şubat korkunç bir hatadır. Sayın Necmettin Erbakan'ın fikirlerini paylaşmayabilirsiniz fakat kendisi antiemperyalisttir, işbirlikçi asla değildir. Darbe ne eskiden sorunlarımızın çözümü olmuştur nede bundan sonra olabilir. 

Diyelim ki, işbaşında bulunan yönetim, iktidarda bulunduğu her dakika ülkemize zarar vermektedir. Değerlendirmeniz böyle bile olsa, çözüm yine demokrasi olup asla darbe olamaz. Gelecek nesillerimiz, çocuklarımız ve gelecekte de antidemokratik girişimlere bağışıklık kazanmak için sabretmesini bilmek, tüm kurum ve kuralları ile demokrasiye inanmak ve birbirimize karşı hoş görülü olmak zorundayız."

HABERE YORUM KAT