1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Esirler, Heniye'nin Takımını Yendi!
Esirler, Heniyenin Takımını Yendi!

Esirler, Heniye'nin Takımını Yendi!

Filistin Başbakanı İsmail Heniye ve serbest bırakılan esirler arasındaki futbol maçını esirler kazandı.

03 Kasım 2011 Perşembe 12:10A+A-

Esir takasında serbest kalan Filistinli tutsaklar için Gazze’de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Her gün ayrı bir etkinliğe katılan, uğurlarına ziyafetler, davetler verilen tutsaklar, özgürleşmelerini sağlayan Hamas yönetimi tarafından yakın ilgiye mazhar oluyorlar.

Tutsaklar dün akşam Filistin Başbakanı İsmail Heniye’nin takımı ile maç yaptı. Maçta Heniye'nin takımı 5-2 yenildi. Yaklaşık bir saat süren maçta Heniye bir penaltıyı gole çevirdi.

Maç sonrası ise kazanan taraf, kupayı Heniye ve diğer Hamas yetkilerinin elinden aldı.

***

cumaemin.jpg

Müslüman Kardeşler Genel Mürşid Yardımcısı: “Esir Takası Ümmetin Zaferidir”

Gazze’yi ziyaret etmekte olan Müslüman Kardeşler Genel Mürşid Yardımcısı Dr. Cum’a Emin, Filistin direnişinin Siyonist işgal zindanlarında bulunan binden fazla esiri serbest bıraktırmakla kazandığı zaferin aynı zamanda ümmetin de zaferi olduğunu söyledi.

Üç günlük ziyaretin ardından Gazze’de yaptığı basın toplantısında Gazze halkının kuşatma ve ambargoya rağmen gösterdiği direnişle iftihar ettiklerini belirten Emin şunları söyledi: “Bu güzelim ülkeye ziyaretlerimizin engellendiği sürecin devrimle bitmesinin ardından ilk defa buraya geliyoruz. Siyonist terör yönetiminin yıktığı Gazze’de gördüğümüz çalışmalar içimizi serinletti. Gazze’yi daha iyi noktalara getirmek için bıkıp usanmayan adamlar gördük.”

Cum'a Emin sözlerini şöyle sürdürdü: “Size veda ediyoruz. Ama burada gördüklerimizi halkımıza anlatmak için gidiyoruz. Burada çekilen sıkıntıları, ortaya konan çabaları ve gösterilen direnişi anlatacağız. Barış söylemleriyle çelişen barbar ve vahşi kuşatmanın devam ettiğini, bulunduğumuz süre içinde işgal uçaklarının Gazze semasından eksik olmadığını anlatacağız.”

Bu ziyaretle moral bulduklarını belirten Emin, Siyonist işgal zindanlarından çıkan kahraman esirleri, esirlerin gösterdikleri sabrı, dudaklarındaki tebessüm ve umudu müşahede ettiklerini söyledi.

Filistinli gençlere de seslenen Emin, gösterdikleri direnişin Mısır gençlerini de etkilediğini, yapılan devrimin arka planında büyük rol oynadıklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT