1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Esir Anne Yavrusunu 9 Yıl Sonra Görebildi
Esir Anne Yavrusunu 9 Yıl Sonra Görebildi

Esir Anne Yavrusunu 9 Yıl Sonra Görebildi

Ukrayna asıllı Filistinli kadın Irina Serahine, 9 yıldır esir olduğu İsrail zindanlarında ilk kez çocuğunu görebildi. Tutsak olan eşi İbrahim Serahine ise çocuklarını 9 yıldır göremiyor.

16 Mart 2011 Çarşamba 16:35A+A-

Esirler konusunda araştırmalarıyla bilinen ve aynı zamanda eski esirlerden olan Abdunnasır Feravine, Ukrayna asıllı Filistinli hanım esir Irina Serahine'nin tutuklandığı 2002 yılından beri ninesinin yanında kalan 12 yaşındaki yavrusunu ilk kez dün gördüğünü belirtti. Yine dokuz yıl önce tutuklanan baba İbrahim Serahine'nin ise eşi yavrusunu hiç göremediğini belirtti.

Feravine konuyla ilgili bugün yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada şunları söyledi: "Ukrayna asıllı Filistin vatandaşı bayan esirin avukatı Teğrip Cehşan'ın anlattığına göre işgal rejimi Ukrayna'da anneannesinin yanında kalan 12 yaşındaki Yasin'in annesini ziyaret etmesi için vize verdi. İşgal yönetimi Beytlaham'da eşi İbrahim'in ailesinin yanında kalan 10 yaşındaki Gazale'nin de abisiyle birlikte annesini ziyaret etmesine izin verdi."

İşgal rejimi Siyonistlere karşı yapılan bir eylemde yardım ve yatakçılık yaptığı suçlamasıyla 2002 yılında tutukladığı Irina'dan Rusya'ya sürgün edilme veya işgal zindanlarında kalma arasında bir tercih yapmasını istediğinde, Irina eşi İbrahim ile birlikte zindanda kalmayı tercih etmişti.

Çocuklardan 12 yaşındaki Yasin Ukrayna'da ninesinin yanında yaşarken, 10 yaşındaki Gazele ise Beytlaham'da babanın ailesinin yanında kalıyor.  

HABERE YORUM KAT