1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed ve Rusya Suriye’de Sivilleri Öldürmüyormuş!
Esed ve Rusya Suriye’de Sivilleri Öldürmüyormuş!

Esed ve Rusya Suriye’de Sivilleri Öldürmüyormuş!

Recep Tayyip Erdoğan’ın "İdlib’de, rejim ve Ruslar doğrudan sivil halkı hedef alıyor" sözleri üzerine konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Direktörlerinden Vladimir Tarabrin, Moskova ve Şam'ın Suriye'de sivilleri vurmadığını iddia etti!

12 Şubat 2020 Çarşamba 14:39A+A-

Astana ve Soçi’de imzaladığı anlaşmalara bağlı kalmayarak bir yandan zulüm ve katliamlarını sürdüren, diğer yandan da İdlib’de TSK’ya ait gözlem noktalarına saldıran Esed’in arkasında durmaya devam eden Rusya, Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu sonucunda gerçek yüzünü iyice belli etmeye başladı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın "İdlib’de, rejim ve Ruslar doğrudan sivil halkı hedef alıyor" sözleri üzerine konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Yeni Tehlike ve Tehditler Dairesi Direktörü Vladimir Tarabrin, İdlib’deki son saldırılar da dahil Esed rejiminin şuana kadar gerçekleştirdiği bütün saldırıları meşru addetti ve Türkiye’ye yüklendi.

'ATIMLAR SADECE TERÖRİST OLUŞUMLARA YAPILIYOR'MUŞ!

Sputnik'e verdiği demeçte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren Tarabrin, Moskova ve Şam'ın Suriye'de sivilleri hedef almadığını iddia ederek, tüm atımların yalnızca “terörist oluşumlar”a yönelik olduğunu öne sürdü.

Tarabrin, "Rusya'nın ve Suriye ordusunun sivil halka yönelik atımlar yapmadığını birçok kez kesin bir dille ifade ettik. Tüm atımlar, yalnızca terörist oluşumlara, ellerinde silahlarla meşru hükümete karşı savaşanlara yönelik olarak yapılıyor" sözleriyle şuana kadar milyonlarla ifade edilen sivil ölümleri meşrulaştırdı.

'ESED REJİMİNİN EYLEMLERİ TAMAMEN MEŞRU'YMUŞ!

Esed rejiminin terörle mücadeleyi kendi topraklarında yürüttüğünü ve siyasi çözüm istemeyen terör örgütlerine karşı güç kullanma konusunda tamamen yasal hakka sahip olduğunu söyleyen Tarabrin, bu bakımdan rejimin eylemlerinin tamamen meşru olduğunu beyan etti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum