1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Binniş'e Klor Gazlı Bombayla Saldırdı
Esed Güçleri Binniş'e Klor Gazlı Bombayla Saldırdı

Esed Güçleri Binniş'e Klor Gazlı Bombayla Saldırdı

Suriye'de orduya ait helikopterden İdlib'in Binniş kasabasına "klor gazlı" bomba atıldığı çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

25 Mart 2015 Çarşamba 00:49A+A-

Suriye'de rejim güçlerine ait helikopterden İdlib kentinin Binniş kasabasına "klor gazlı" bomba atıldığı, gazdan etkilenen çok sayıda kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Ülkenin kuzeybatısında, muhaliflerin kontrolündeki İdlib'in Binniş kasabasındaki sahra hastanesinin doktorlarından Rami ebu Ubeyde, yaptığı açıklamada, orduya ait helikopterle bölgeye klor gazlı saldırı düzenlediğini söyledi.

Saldırıda, çoğu çocuk onlarca kişinin zehirli gazdan etkilendiğini ve sahra hastanesine getirildiğini ifade eden Ubeyde, "Maalesef gazlardan etkilenenlerin çoğu kadın ve çocuklardı. Bazıları ileri derecede bazıları da hafif şekilde etkilendi. Şu ana kadar ölümle sonuçlanan vaka yaşanmadı" dedi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada da helikopterle Binniş kasabasına "klor gazlı" düzenlendiği, saldırıdan etkilenen çoğu çocuk 20 kişinin sahra hastanesine kaldırıldığı kaydedildi.

binnis-20150324-01.jpg

binnis-20150324-02.jpg

binnis-20150324-03.jpg

binnis-20150324-04.jpg

AA

HABERE YORUM KAT