1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Çarşamba Günü 307 Suriyeliyi Katletti
Esed Çarşamba Günü 307 Suriyeliyi Katletti

Esed Çarşamba Günü 307 Suriyeliyi Katletti

Suriye’nin değişik kentlerinde Esed güçlerinin saldırıları sonucu 307 Suriyeli hayatını kaybetti.

27 Eylül 2012 Perşembe 06:37A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerinin başta başkent Şam ve banliyöleri olmak üzere ülkenin farklı kentlerinde yürüttüğü saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 307'e yükseldiğini duyurdu.

Şam'ın Zivabiye, Berze, Cobar ve Hacer Esved bölgesinde 131 kişinin kurşuna dizilerek infaz edildiğini açıklayan SNHR, Şam'ın banliyölerinde toplam 141 kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti.

Örgüt, saldırıların sürdüğü Deyru'z Zor'da 44, Humus'ta 29 Halep'te 24, Dera'da 21, Hama'da 35, Haseke'de 6, İdlib'te 6 ve Kuneytra'da da 1 kişi olmak üzere ülke genelindeki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 307'ye yükseldiğini duyurdu.

Öte yandan Hama'nın Raşa ve Munir köylerinin savaş uçaklarıyla bombalandığını ifade eden Şam haber ağı (SNN), kentte öldürülen 15 kişinin, Meşe Erbain bölgesindeki bir işyerinin kuyusunda boğazları kesilmiş bir halde bulunduğunu belirtti.

Savaş uçaklarının Halep'in banliyölerini de bombaladığını kaydeden SNN, Dera kentinin Deal, Tafas ve Naine bölgelerinde ise Esed birlikleriyle Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birlikler arasında çatışma yaşandığını bildirdi. SNN, Dera'nın Bukemal beldesinde de iki ordu arasında çatışmaların yaşandığını belirterek, Kuneytra'nın Cebet el-Haşeb beldesinin ise yoğun top ateşi altında olduğunu kaydetti.

HUMUS

DEİR EZ ZOR

HABERE YORUM KAT

2 Yorum