1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Erdoğan'dan HÜDA-PAR'a ittifak teklifi
Erdoğan'dan HÜDA-PAR'a ittifak teklifi

Erdoğan'dan HÜDA-PAR'a ittifak teklifi

HÜDA-PAR lideri Yapıcıoğlu, Erdoğan’dan Cumhur İttifakı'na dahil olmaları için teklif aldıklarını ve bunu değerlendirdiklerini söyledi. HÜDA-PAR ile Cumhur İttifakı'nda parti sayısı 5'e yükselecek.

27 Ocak 2023 Cuma 13:06A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 13 ve 29 Aralık’ta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmelerinde HÜDA-PAR’ın ittifaka katılmasını konuşmuştu.

Habertürk’teki programa katılan HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Erdoğan’la görüşmesinde seçimi konuştuklarını kaydederek şunları anlattı:

“Görüşmelerin devam etmesi konusunda mutabık kalındı. Evet ittifak da konuşuldu. AK Parti’yle beraber hareket etmek üzere konuşuldu. AK Parti de cumhur ittifakının en büyük bileşeni. Dolayısıyla bunu bu şekilde (ittifaka katılmak) okumak mümkündür.”

Cumhur ittifakına dahil olmak için Erdoğan’dan teklif aldıklarını söyleyen Yapıcıoğlu, “Daha önce başka bir kanaldan bize teklif gelmişti. Son görüşmede de yüz yüze bu olunca… Şu an da arkadaşlarla değerlendiriyoruz. Görüşmeler devam ediyor; şu an da olumsuz bir durum yok. Bakalım, hayırlısı olsun” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI'NDA PARTİ SAYISI 5'E ÇIKTI

HÜDA-PAR’ın cumhurbaşkanlığı seçiminde 2018’de olduğu gibi Erdoğan’ı destekleyeceği düşünülüyor. HÜDA-PAR’ın parti logosuyla seçime girmeyip AK Parti listelerinden Diyarbakır ve Batman illerinde iki ya da üç ismi aday göstereceği de iddialar arasında.

HÜDA-PAR'ın katılımıyla AK Parti, MHP, Vatan Partisi ve BBP'nin olduğu Cumhur İttifakı'nda parti sayısı 5'e yükseldi.

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum