1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Erdoğan'dan Akıncı'ya: Bu Hadsizliktir!
Erdoğan'dan Akıncı'ya: Bu Hadsizliktir!

Erdoğan'dan Akıncı'ya: Bu Hadsizliktir!

Erdoğan'dan KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'ya: “Bu hadsizliktir, o makam Türkiye Cumhuriyeti'nin gücüyle verilmiş bir makamdır. İnanıyorum ki, KKTC'deki soydaşlarımız ona da en kısa zamanda cevabını verecektir." dedi

13 Ekim 2019 Pazar 23:05A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu tamamiyle bir hadsizliktir, haddini bilmemezliktir" diye konuştu. 

"Bu tamamiyle bir hadsizliktir, haddini bilmemektir. Şu an itibariyle KKTC'nin devlet olarak mücadelesini bizden başka veren var mı? Yok. Bizden başka mücadele veren olmadığı halde, öyle bir yere savruluyor ki, sabırla yeri geldiğinde bizlerden de gereken cevabı alacaktır." diyerek Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili sözlerine tepki gösteren Erdoğan, şunları da söyledi:

“Böyle bir tavırda, böyle bir açıklamada bulunamaz. Oturduğu makam, kendi gücüyle elde edilmiş bir makam değildir. O makam, Türkiye Cumhuriyeti'nin gücüyle verilmiş bir makamdır.”

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bunu niye söylüyorum? Çünkü 'KKTC' diyen biziz. Bizden başka bunu diyen var mı? Yok! Ne diyorlar, 'Kıbrıs' diyorlar. Biz neyin mücadelesini veriyoruz, bu beyefendi neyin mücadelesini veriyor. Eskilerin kalıntılarına oynuyor. İnanıyorum ki, KKTC'deki soydaşlarımız ona da en kısa zamanda cevabını verecektir.”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları söylemişti:

“Daha önce de söyledim 1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir”

 

HABERE YORUM KAT