1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan, Yangın Yardımı İle İlgili Konuştu
Erdoğan, Yangın Yardımı İle İlgili Konuştu

Erdoğan, Yangın Yardımı İle İlgili Konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İsrail'e yangın yardımı için gönderilen uçaklar ve sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

04 Aralık 2010 Cumartesi 11:04A+A-

Erdoğan Tel Aviv'deki yangına, kendisi tarafından yapılan talimatla gönderilen uçaklarla ilgili olarak "İsrail ile buzlar eriyor  mu?" sorularının gündeme gelmesi üzerine yaptığı açıklamada, yardım ile bu durumun karıştırılmaması gerektiğini ve İsrail ile ilişkilerin düzelmesi için Türkiye'nin daha önce bildirdiği beklentilerinin halen devam ettiğini ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

"Özür ve Tazminat Talebimiz Sürüyor"

Başbakan Erdoğan, İsrail Başbakanı Netenyahu'nun, kendisi ile yaptığı telefon görüşmesinde, İsrail'in kendisinden ilişkilerin daha iyileştirilmesi yönünde talepte bulunduğunu söyledi. Erdoğan, İsrail'e yapılan uçak yardımı ile Mavi Marmara'nın birbirine karıştırılmaması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"Böyle bir olay nedeniyle geleceğe yönelik İsrail-Türkiye ilişkilerinde ne olur konusunda, Sayın Netanyahu bizi teşekkür için aradılar. Ama bizim biliyorsunuz, bu konu ile o konuları birbirine karıştırmamak ve bizim taleplerimiz zaten belliydi. Bu talepler çözülmediği sürece münasebetlerimizin geçmişteki gibi olamayacağını da ifade etmiştik. Bu taleplerimizin bir kısmı yerine geldi, ama gelmeyen neydi? Gelmeyen de özür meselesi bir de tazminat konusu, bunların çözümü gerekirdi. Bunun halli, geleceğe yönelik olumlu bir sürecin başlamasına vesile olabilir."

HABERE YORUM KAT

2 Yorum