1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: Kaygımızı Açıkça İfade Ettim
Erdoğan: Kaygımızı Açıkça İfade Ettim

Erdoğan: Kaygımızı Açıkça İfade Ettim

Başbakan, Suriye'deki son gelişmelerle ilgili Suriye Devlet Başkanı Esed'le telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, görüşmenin ayrıntılarını açıkladı.

26 Nisan 2011 Salı 23:32A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki son gelişmelerle ilgili Suriye Devlet Başkanı Beşşar El Esed'le telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, "Esed ile yaptığım görüşmede mevcut gelişmelerden kaygımızı net ifade ettim" dedi.

Başbakan Erdoğan, Ortadoğu'daki durumla ilgili Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile de telefonda görüştü. İki lider Suriye ve Libya başta olmak üzere, Ortadoğu'daki gelişmeleri ele aldı.

Bu görüşmenin ardından Başbakan Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşşar El Esed ile de telefon görüşmesi yaptı.

Esed ile yaptığı telefon görüşmesinin ayrıntılarını açıklayan Başbakan Erdoğan, "Esed ile yaptığım görüşmede mevcut gelişmelerden kaygımızı net ifade ettim" dedi.

"Özel Temsilcimi Göndereceğim"
Başbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Özellikle de olağanüstü halin kardeşlik içinde güzel bir başlangıç ama yeterli değil. Daha önemli adımlar var. Hatta kendilerine özel temsilci gönderdim. Yine göndereceğim. Perşembe günü temsilciler orada olacak. Şu anki süreç rahatsız edici bir süreçtir. Kısa sürede bu sıkıntıların aşılması temennimizdir. Antidemokratik bir uygulannın olmasının temenni etmiyoruz.

TRT HABER

HABERE YORUM KAT