1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: “Gül'ün Adaylığı İsabetli ve Hayırlı Olur!”
Erdoğan: “Gül'ün Adaylığı İsabetli ve Hayırlı Olur!”

Erdoğan: “Gül'ün Adaylığı İsabetli ve Hayırlı Olur!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkan Gül'le adaylık konusunda konuştuklarını, adaylığının isabetli ve hayırlı olacağını söyledi.

06 Mart 2015 Cuma 15:00A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son günlerde Ak Parti'den aday olup olmayacağı yolunda tartışmaları devam eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekilliği için aday olmasının isabetli olacağını belirterek, "Kendisiyle bu konuda bir görüşme yaptım. Sayın Gül'ün adaylığı güzel ve hayırlı olur" diye konuştu.

Konya'daki tatbikat sırasında düşen askeri uçakta ölen pilot yüzbaşı Mustafa Tanış'ın Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katılan Erdoğan, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Erdoğan, Gül'le ilgili şunları söyledi: Adaylık konusu Abdullah Bey’in kendi takdiridir. Geçen hafta kendisiyle bir görüşme yaptım. Babasının rahatsızlığı sebebiyle aradım şifa dileğinde bulundum. Sayın Gül'ün adaylığı güzel ve hayırlı olur.

AK PARTİ KURMAYLARI GÜL'LE AYNI CAMİDE

Öte yandan, Cuma namazını kılmak için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Çelik, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii'ne geldi. Çelik'in açıklama yaparken Abdullah Gül de aracı ile camiye geldi. Aracından inen Gül, Şahin ve Çelik'le tokalaştı ve sohbet etti.

Ak Parti Genel Başkan ve Başbakan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün milletvekili adayı olmasından şeref duyacağını söyledi. Cuma namazını kılmak için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Hüseyin Çelik, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Camii'ne geldi. Burada gazetecilerle sohbet eden Çelik, Gül'ün AK Parti'den milletvekili adayı olacağı yönündeki iddiaların sorulması üzerine şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın aday olması halinde kendisi açıklar. Yani böyle bir niyeti olduğu zaman biz bundan ancak şeref duyarız. Kendisi zaten AK Parti’nin kurucularındandır, kurucu genel başkan yardımcısıdır. Bizim 58. hükümetin başbakanıdır, Dışişleri Bakanımızdır. Sonra da çok başarılı, şerefli bir cumhurbaşkanlığı süresi var. Kendisi böyle bir şeye niyet eder de aday olursa şeref duyarız. Ama böyle bir şey olsa bile bunu benim açıklamama gerek olmaz. Bu konuda yetkili de değilim."

Çelik'in konuşmasının ardından Gül de aracı ile camiye geldi. Aracından inen Gül, Şahin ve Çelik'le tokalaştı ve sohbet etti. Daha sonra Gül, Şahin ve Çelik, Cuma namazını kılmak için camiye girdi.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum