1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erbil Star’dan Kovuldu
Erbil Star’dan Kovuldu

Erbil Star’dan Kovuldu

Mehmet Ali Erbil’in Star’daki Çarkıfelek programı yayından kaldırıldı.Star TV’den yapılan açıklamada, “Önceki akşam Star Televizyonu’nda yayınlanan bir programda, vatandaşları rencide eden bir ifade kullanıldığı görülmüştür.

08 Ekim 2010 Cuma 02:17A+A-

Bu ifadeyi kullanan sanatçının herhangi bir kötü niyetinin ve kasıtlı bir davranışının olmadığını düşünüyoruz. Nitekim kendisi de derhal bu ifadesinden dolayı katıldığı bir başka TV programında özür dilemiş bulunmaktadır. Buna rağmen, kasıtlı ya da kasıtsız vatandaşlarımızı rencide eden hiçbir ifadeyi müsamaha ile karşılamamız mümkün değildir. Bu anlayıştan hareket eden STAR TV Yönetimi, anılan programın kaldırılmasına karar vermiştir" denildi.

Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) Genel Başkanı Ziya Halis, televizyon programındaki sözleri dolayısıyla Mehmet Ali Erbil'i ve yurttaşlar arasındaki kardeşliği bozan benzeri söylemleri kınadığını ifade etti.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Selahattin Özel de, "20 milyon Alevi vatandaşını incitmeye, hakaret etmeye ne kimsenin hakkı vardır, ne de haddi" dedi.

Alevilik Enstitüsü ise, "Erbil, ulusal bir skandala imza atmanın ötesinde, bir siyasal topluluk olarak Türkiye toplumunun alevilere dönük yaklaşımını bir defa daha bütün açıklığıyla sergiledi" dedi.

Erbil, önceki gün Star TV'de canlı olarak yayınlanan Çarkıfelek programında, Erzincan'la yapılan bağlantının kesilerek, ekranın kararması üzerine, "Mum söndü mü yapıyoruz" ifadesini kullanmış, bu sözleri Alevilerin tepkisine yol açmıştı. (Vakit)

HABERE YORUM KAT