1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erbakan, Oyunun Rengini Açıkladı
Erbakan, Oyunun Rengini Açıkladı

Erbakan, Oyunun Rengini Açıkladı

Altınoluk beldesindeki yazlığında dinlenen Milli Görüş lideri ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, halk oylamasında oyunun 'evet' olacağını açıkladı.

04 Eylül 2010 Cumartesi 10:26A+A-

84 yaşındaki Necmettin Erbakan, her yaz geleneksel hale getirdiği cuma sohbetlerine devam etti. Bu yıl bir haftalığına Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığına gelen ve dün akşam Ankara'ya dönen Erbakan, cuma namazı için beldeye 3 kilometre uzaklıktaki Ayvalıburun Camii'ne gitti. Namaz sonrasında gazeteciler ve vatandaşlarla Ayvalıburun Camii'nin bahçesindeki kameriyede sohbet eden Erbakan, gazetecilerin soru sormasını "Hayırlı Ramazan ayındayız" diyerek kabul etmedi. Basın mensuplarının ısrar etmesi üzerine Erbakan, 12 Eylül tarihinde yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasında 'evet' oyu kullanacağını açıkladı.

Erbakan, "İnşallah bu milletin layık olduğu anayasayı Milli Görüş iktidara gelip yapacak. Bunlar birer rötuştur. Olması olmamasından daha iyidir, bir adımdır. Yapanlar ne maksatla yaparsa yapsınlar. Yaptıkları şey daha kötüyü biraz daha iyileştirmek olmalıdır. 'Evet' oyu kullanacağız. Olması olmamasından daha iyidir. Ramazanınız hayırlı olsun" diyerek ayrıldı.

Bir vatandaşın diğer dinleri hoş görmenin cihat olup olmadığı sorusuna ise Erbakan, "Sen kendi dinine bak, öbürlerini boş ver" cevabını verdi. (Ajanslar)

HABERE YORUM KAT