1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erbakan, Kurtulmuş’u İstifa Ettirecek!
Erbakan, Kurtulmuş’u İstifa Ettirecek!

Erbakan, Kurtulmuş’u İstifa Ettirecek!

SP'de liste krizi derinleşiyor... Bugün Balgat'taki toplantıda Erbakan'ın yakın çevresine "Kurtulmuş'un yerine Fatih'i getireceğim." dediği iddia edildi.

23 Temmuz 2010 Cuma 16:21A+A-

İşte Cafe Siyaset'in gündeme getirdiği iddia:

Numan Kurtulmuş'un Erbakan'ın hazırladığı listeye tepkisinin ardından parti içinde genel başkanlık koltuğu mücadelesi hızla devam ederken bugün sürpriz bir görüşme olacağı bilgisi ortaya atıldı.

ERBAKAN'DAN KURTULMUŞ'A: GENEL BAŞKANLIĞI BIRAK

Bugün saat 17.00'da Erbakan'ın Balgat'taki konutunda Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Kurtulmuş'la görüşeceği öğrenildi.

Cafesiyaset.com'a konuşan Erbakan'a yakın kaynaklar SP lideri Kurtulmuş'a burada görevden çekilmesi yolunda baskı yapılacağının kulislerde dile getirildiğini belirtti.

Necmettin Erbakan'ın, Kurtulmuş'u baskı sonucu görevinden istifa ettirip yerine oğlu Fatih Erbakan'ı aday göstereceği iddia edildi.

KURTULMUŞ KARARA NE DİYECEK?

SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un Erbakan'ın bu düşüncesine şiddetle karşı çıkacağı ve böyle bir istifanın kabul edilemez bir istek olduğunu dile getireceği parti kulislerinde görüşme öncesi kulaktan kulağa yayılıyor.

KONGRE İPTALİ İÇİN ERBAKAN YETERLİ OYU TOPLAYAMADI

SP'de liste krizi yaşandıktan sonra GİK üyelerinin yeniden belirlenmesi için harekete geçen Erbakan ve kurmaylarının bugüne kadar 130 delegenin imzasını parti genel merkezine gönderebildiği  öğrenildi.

Cafesiyaset.com bu üyelerden 15'inin de imzasını geri çektiğini öğrendi. Oysa GİK üyelerinin yeniden belirlenmesi için 646 delege imzası gerekiyordu.

GENEL BAŞKAN İÇİN İMZA TOPLAYAMIYORLAR

Oğlu Fatih Erbakan'ı SP Genel Başkanı yapmak isteyen Necmettin Erbakan'ın genel başkanlık değişimi için  850 delege oyunu toplamasının imkansız olması ihtimali üzerine 'Kurtulmuş'a istifa et' baskına başladığı partiye yakın kaynaklardan öğrenildi.

Gözler Balgat'ta  baş başa yapılacak toplantıya çevrildi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum