1. HABERLER

  2. HABER

  3. Enver Turan Hayatını Kaybetti
Enver Turan Hayatını Kaybetti

Enver Turan Hayatını Kaybetti

Hakkari'de bir uzman çavuşun açtığı ateş sonucu kafasından vurulan ve ağır yaralanan 15 yaşındaki Enver Turan hayatını kaybetti.

17 Eylül 2010 Cuma 10:18A+A-

Hakkari'de Ramazan Bayramı'nın birinci gününde bir uzman çavuşun açtığı ateş sonucu kafasından ağır yaralanan ve Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulan 15 yaşındaki Enver Turan yaşamını yitirdi.

Günlerdir ilaç ve makine yardımıyla dıştan destek verilerek yaşatılmaya çalışılan Turan tedavi gördüğü Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Turan'ın yaşamını yitirdiğinin duyulması üzerine BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, BDP Van İl eşbaşkanları Fevziye Şiran, Cüneyt Caniş, Van Belediye Başkan Yardımcısı Adil Adıyaman, STK temsilcileri, BDP il ve ilçe yöneticileri Hastane önüne gelerek, Turan'ın ailesine başsağlığı dileyip, destekte bulundu.

Turan'ın cenazesinin bugün Hakkari'de toprağa verileceği bildirildi.

Olayın Geçmişi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 9 gerillanın öldürülmesini protesto gösterileri sırasında özel aracıyla Keklikpınar Mahallesi'nden geçen uzman çavuş, taşlı saldırıya uğradığı iddiasıyla arabasından inerek ateş açtı.

Açılan ateş sonucu, kafasına kurşun isabet eden 13 yaşındaki Enver Turan yaralandı.

Sivil aracıyla giderken önünün kesildiğini ve ailesinin saldırıya uğraması üzerine havaya ateş açtığını öne süren uzman çavuş ise tutuklandı. Uzman çavuşun şu anda nerede tutulduğu bilinmiyor.

HABERE YORUM KAT