1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eminağaoğlu ve Bülent Serim de Oda TV’den Kaçtı
Eminağaoğlu ve Bülent Serim de Oda TV’den Kaçtı

Eminağaoğlu ve Bülent Serim de Oda TV’den Kaçtı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Anayasa Mahkemesi eski Genel Sekreteri Bülent Serim, Oda TV’nin sahibi Soner Yalçın’ın Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Oda TV’deki yazılarına son verdi.

22 Mart 2011 Salı 00:39A+A-

Oda TV yazarları Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Bülent Serim'in, Oda TV'ye yönelik 14 Şubat 2011 tarihinde yapılan operasyonun ardından 36 gündür yazıları sitede yer almıyor. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in yakın dostu olan ve İsrail'de yaşayan gazeteci-yazar Rafael Sadi de, söz konusu operasyonun ardından Oda TV'deki yazılarına son vermişti.

AYDINLIK DERGİSİ'NDE YAZARLIK YAPMIŞTI

Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Bülent Serim, İşçi Partisi'nin (İP) yayın organı Aydınlık dergisinde yazarlık yapmıştı. Serim, Cumhurbaşkanlığı eski Genel Sekreter Yardımcısı ve YÖK eski üyesi idi.

SADİ: YAZDIKLARIM ODA TV'DE YAYINLANMIYOR

Rafael Sadi, Oda TV sahibi ve yazarları gözaltına alındıktan sonra Oda TV'de yazılarına son verdiğine yönelik, "Oda TV, İsrail'in arka Oda'sı mı?" manşetimiz hakkında açıklamada bulunmuştu. Rafael Sadi, yazdıklarının Oda TV'de yayınlanmadığını doğrulamış, Oda TV ve kendisinin İsrail'i aklamasının hata olmadığını belirterek, "Oda TV Yahudisever veya İsrailsever olsa ne olur? Kim karışır? Türkiye'de Yahudi sevmek, İsrail sevmek yasak mıdır?" demişti.

ODA TV'DEN 7 KİŞİ TUTUKLANDI

Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında; Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın, Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Oda TV Genel Yayın Koordinatörü Doğan Yurdakul, Oda TV yazarlarından Coşkun Musluk, Sait Çakır ve Müyesser Yıldız tutuklanmıştı.

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT