1. HABERLER

  2. HABER

  3. Elvan Ailesi: Oğlumu Kullanmayın!
Elvan Ailesi: Oğlumu Kullanmayın!

Elvan Ailesi: Oğlumu Kullanmayın!

Ölü çocuklar üzerinden propaganda yapan DHKP-C'ye Berkin Elvan'ın ailesi de isyan etti. Baba Elvan'ın 'oğlumu kullanmayın' feryadına, "Çocuk artık bizim" diyen örgütten tehdit geldi.

04 Nisan 2015 Cumartesi 12:06A+A-

Gezi eylemlerinde yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın yasadışı sol örgütlerce sürekli kullanılması ailesini isyan ettirdi.

Star'da yer alan bilgilere göre yaklaşık bir ay önce baba Sami Elvan ünlü bir avukattan yardım istedi. Örgütün Berkin'in davasını suiistimal ettiğini ve bundan rahatsız olduklarını anlatan Elvan ailesi maddi imkanları olmadığı için ünlü avukattan davaya ücretsiz bakmasını rica etti.

DHKP-C tehdit etti

Elvan ailesine olumlu yanıt veren ünlü hukukçu H.D, diğer avukatların azlinden sonra kendisine vekalet verilmesi halinde yardımcı olacağını söyledi. Bunun üzerine girişimde bulunan Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan'ın girişimi sonuçsuz kaldı. Kendilerinin davadan azledileceğini öğrenen örgüt avukatları Elvan'ı tehdit ederek, “Berkin artık senin evladın değil. O hepimizin bu davaya biz bakmaya devam edeceğiz” diyerek tehdit etti. Ailesinin zarar görebileceğinden endişe eden Sami Elvan ise bu tehdit karşısında sessiz kalmak zorunda kaldı.

Desteğinize ihtiyaç yok

Ancak DHKP-C'li militinların Berkin soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı katletmesi etmesi üzerine Berkin'in annesi Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan açıklama yaparak örgütün artık yakalarından düşmesini istedi. Elvan ailesinin, “Ailemizin son açıklamasıdır,” başlığıyla yaptığı açıklamada, “Susun artık. Berkin öldü. Biz her gün yeniden yeniden öldük. Biz yokuz artık. Eğer dava açılırsa ve yargılama yapılırsa dosyamızı aile olarak sadece kendimiz takip edeceğiz. Hiçbir avukata ve hukuki desteğe ihtiyacımız yok” dedi.

Medya hesabımızı kapatıyoruz

“Biz Berkin'in anne ve babası olarak en içten duygularla ve tüm samimiyetimizle Savcı Mehmet Kiraz'ın acılı ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz, acılarını paylaşıyoruz, çok üzgünüz” ifadelerinin de yer aldığı açıklamada Elvan ailesi şunları söyledi: “Biz her gün yeniden yeniden öldük. Biz yokuz artık. Eğer dava açılırsa ve yargılama yapılırsa dosyamızı aile olarak sadece kendimiz takip edeceğiz. Hiçbir avukata ve hukuki desteğe ihtiyacımız yok. Bu bir tepki değil. Bu hukukla aramızda artık kimse olmasın diye... kimse bizim acımızı tam anlamıyor kaldı ki nasıl anlatacaklar bunu mahkemeye... Biz bugüne kadar olduğu gibi orada olacağız ve davamızı takip edeceğiz... Sadece daha önce evladını kaybetmiş anne, babalar, aileler bizimle birlikte katılmak isterlerse davaya onları kabul edeceğiz. Sonuçta hiçbir şey çocuğumuzu geri getirmeyecek. Tek çabamız başka çocuklar ölmesin, başka analar ağlamasın diye sürecek. Bugüne kadar yüzlerce insan Berkin için gözaltına alındı, soruşturma yaşadı, tutuklandı, okuldan ve işten atıldı, yaralandı. Yeter artık. Kimse zarar görmesin. Görüşü, inancı, konumu, kim olduğu önemli değil. İnsan olan kimse artık zarar görmesin. Ben Gülsüm Elvan, ben Sami Elvan... Bugünden sonra sosyal medya hesaplarımızı kullanmayacağız. Bu açıklama son mesajımızdır. “

HABERE YORUM KAT

3 Yorum