1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Elazığ'daki Suriyeli Muhacirler Ziyaret Edildi
Elazığ'daki Suriyeli Muhacirler Ziyaret Edildi

Elazığ'daki Suriyeli Muhacirler Ziyaret Edildi

Elazığ Özgür Üniversiteli Bayan Öğrencilerden Muhacir Suriyeli Ailelere Ziyaret

30 Mart 2015 Pazartesi 13:05A+A-

Elazığ Özgür Üniversiteli bayan öğrenciler, Esad rejiminin zulmünden kaçarak Elazığ ‘a yerleşen dört aileyi ziyaret edip erzak yardımında bulundu.

Deyrizor ve Humus’ tan gelerek Elazığ’a yerleşen Aileler, zor şartlar altında yaşamlarına devam etmeye çalışıyor. Savaştan önce okul müdürü olan bir baba, burada inşaatlarda çalışırken, diğer aileden bir genç henüz evleneli üç gün olmuşken ülkesinden hicret etmek zorunda kalmış ve şuan Elazığ’da çalıştığı işyerinden sebepsizce çıkarılmış. Suriye’de polis olan bir baba ise, mobilya fabrikasında çalışıp yedi aylık çocuğuna ve eşine bakmaya çalışıyor.

Zor şartlarda yaşamaya çalışan bu ailelere, çok kötü durumdaki evlerini yedi yüz liraya kiraya vermek isteyen fırsatçı insanların yansıra, cüzi bir bedel karşılığında evlerini vermek isteyen duyarlı vatandaşların da olduğunu belirten Özgür Üniversiteli Öğrenciler, ziyaret sırasında yanlarında getirdikleri ayni ve nakdi yardımları ailelere teslim etti.

Özgür Üniversiteli Öğrenciler “Muhacir kardeşlerimize Ensar olmamız gerektiğini bir kez daha yaşayarak ve görerek anlamış oluyoruz” dedi.

elazig-20150329-01.jpg

elazig-20150329-02.jpg

elazig-20150329-03.jpg

HABERE YORUM KAT