1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. El Fetih'ten Gazze Filosuna Sürpriz Destek
El Fetihten Gazze Filosuna Sürpriz Destek

El Fetih'ten Gazze Filosuna Sürpriz Destek

El Fetih yetkilisi Nebil Şaat, örgütün üst düzey isimlerinin abluka altındaki Gazze'ye yardım taşıyacak yeni konvoya katılabileceğini açıkladı.

21 Nisan 2011 Perşembe 15:01A+A-

Üst düzey El Fetih yetkilileri, Gazze'ye yardım amacıyla organize edilen yeni filoya katılmaya hazırlanıyor.

Daha önceki organizasyonları uzaktan izelemeyi tercih eden Filistin yönetiminin önümüzdeki Mayıs ya da Haziran aylarında hareket etmesi beklenen Özgür Gazze Hareketi yardım filosunda yer almayı planladığı bildirildi.

İsrail'in Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, İHH'nın da öncülüğünü yaptığı,  Avrupalı ve Amerikalılar da dahil olmak üzere uluslararası aktivistleri taşıyacak gemide El Fetih yetkilileri de yer alacak.

Gazete, geçmişte, El Fetih'in Hamas yönetimindeki Gazze'ye yönelik yardım faaliyetlerine "fiziksel katkı vermekten" kaçındığına dikkat çekti.

Ancak bugün bir Filistin gazetesine açıklamalarda bulunan El Fetih dış ilişkiler sorumlusu Nebil Şaat, "Gazze ablukasını kaldırma amacında insani bir çaba olarak" nitelediği yardım filosuna üst düzey yetkililerin katılmasına izin verebileceklerini söyledi .

Şaat'ın açıklaması, Brüksel'de geçen hafta bir konferans düzenleyen Filistin Yönetimi'ne mali yardım yapan ülkelerin Gazze'ye yardım filosunu kınamasının ardından geldiği için de dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT