1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eğitimle İlgili Taleplerimiz Gündemleşiyor...
Eğitimle İlgili Taleplerimiz Gündemleşiyor...

Eğitimle İlgili Taleplerimiz Gündemleşiyor...

Eğitim-öğretimdeki askeri mantık bu akşam 19.30’da Ülke TV’de tartışılacak.

27 Temmuz 2011 Çarşamba 00:01A+A-

Ülke TV’de Ersoy Dede’nin sunduğu Bıçak Sırtı’nda Türkiye’nin ve dünyanın önemli gelişmeleri değerlendiriliyor, gündemdeki sıcak olaylar konuklarla birlikte masaya yatırılıyor.

Bu akşamki programın konusu “Eğitim-Öğretimdeki Askerî Mantık” olacak. Programın konukları ise Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay, Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Cüneyt Sarıyaşar ve Avukat Cüneyt Toraman olacak.

Başta Özgür-Der olmak üzere çeşitli İslami kuruluşların Cumartesi günü İstanbul, Diyarbakır ve Çorum’da gerçekleştirdikleri etkinliklerde okullara ilişkin Müslümaların talepleri dile getirilmiş ve yeni eğitim-öğretim sezonunda bu taleplerin dikkate alınması gerektiği Başbakanlığa ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen mektuplarla birlikte dile getirilmişti.

Söz konusu etkinliklerdeki pankart ve sloganlara da yansıyan bu talepler başta “Andımız” adındaki ilköğretimdeki çocuklara okutulan ırkçı-tağuti andın kaldırılması, yine başörtüsü yasağının her kademede son bulması, liselerde Milli Güvenlik Bilgisi derslerinin kaldırılarak okulların kışla görünümünden arındırılması, kesintisiz eğitim zulmüne son verilmesi ve anadilde eğitime imkân tanınması şeklinde ifade edilmişti.

Bu taleplerin de tartışılacağı Ülke TV’deki program 19.30’da başlayacak.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT