1. HABERLER

  2. HABER

  3. Egemen Bağış'tan İsrail'e Protesto
Egemen Bağıştan İsraile Protesto

Egemen Bağış'tan İsrail'e Protesto

Egemen Bağış, Uktayna'daki Yalta toplantısında Şimon Peres'in söz aldığı sırada Genel Kurul salonunu terk etti.

16 Eylül 2011 Cuma 12:31A+A-

Ukrayna, Yalta'da düzenlenen “Ukrayna ve Dünya, Ortak Sorunlar Ortak Gelecek” başlıklı 8. Yalta Yıllık Toplantısı'na katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in konuşmaya başlaması sırasında toplantıyı terk etti.

Tarihi Yalta konferansının yapıldığı Livadia Sarayı'nda Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın açılış konuşması ile başlayan konferansa konuşmacı olarak davetli olan AB Bakanı Egemen Bağış, Genel Kurul oturumunda Ukrayna Cumhurbaşkanının açılış konuşmasını dinledi. Bağış, Şimon Peres'e söz verildiği sırada ise Genel Kurul salonunu terk ederek, Peres'i dinlemedi.

Avrupa'nın geleceğinin ele alındığı konferansa Bakan Bağış'ın yanı sıra, AB Genişleme Komiseri Stefan Füle, İngiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair, Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Alexander Kwasniewski, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt katılıyor. Bağış, konferans çerçevesinde yarın Türkiye'nin AB üyelik sürecindeki deneyimlerini ve AB ülkelerinden beklentilerini anlatan bir sunuş yapacak.

>
 

HABERE YORUM KAT