1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ece Nur’un Velisi, CHP’nin İkiyüzlülüğünü Ortaya Koydu
Ece Nur’un Velisi, CHP’nin İkiyüzlülüğünü Ortaya Koydu

Ece Nur’un Velisi, CHP’nin İkiyüzlülüğünü Ortaya Koydu

Dün akşam Kanaltürk'te yayınlanan Ters Cephe programına telefonla bağlanan başörtülü ilköğretim öğrencisi Ece Nur’un babası Murat Özel, CHP’lilerin kendisine verdiği sözleri anlattı.

22 Ekim 2010 Cuma 14:44A+A-

İlköğretim okuluna kızını başörtülü göndermek için CHP Diyarbakır il başkanı ile İstanbul il başkan yardımcısından destek sözü aldığını belirten Murat Özel, şimdi bu taleplerin CHP tarafından provokasyon olarak nitelenmesini eleştirdi.

Kanaltürk Ankara temsilcisi Sami Dadağlıoğlu'nun sunduğu; Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli, Prof. Dr. Ümit Özdağ ve Star yazarı Mustafa Akyol'un katıldığı "Ters Cephe" programında dün akşam telefonla bağlanan Murat Özel, CHP'yle ilgili önemli iddialarda bulundu.

Diyarbakır'da başörtüsüyle ilköğretim okuluna giren Ece Nur Özel'in babası olan Murat Özel canlı yayında ilköğretime çocukların başörtülü gönderilmesini "provokasyon" olarak niteleyenleri eleştirdi ve ikiyüzlülüklerini ortaya koydu.

Kızına yapılanları protesto için nüfus cüzdanından 'İslam' ibaresini çıkarttıran ve birçok mağduriyet yaşamasına rağmen başörtülü kızını tutanak tutturarak okula gönderen baba, bu konuda kendisine CHP Diyarbakır il başkanı ve CHP İstanbul İl Başkan yardımcısının söz verdiğini ifade etti.

"Ümit Zileli İle Görüştüm"

Çocuğunu okula göndermede provokasyonun söz konusu olmadığını söyleyen Murat Özel, canlı yayında bulunan Cumhuriyet yazarı Ümit Zileli'yle bu konuda çeşitli zamanlarda ve şekillerde görüştüğünü söyledi. Ümit Zileli ise bu görüşmelerin olmadığını söyleyerek, iddiaları kabul etmedi.

Murat Özel şunları söyledi: "Ümit Zileli'yi aradım, CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'na gittim, CHP İstanbul İl Başkan yardımcısı avukat bir beyefendi var. Birebir görüştüm, referandum öncesi Kılıçdaroğlu'nun benimle görüşeceğini söylediler. AK Parti beni bu sıkıntıya soktuğu için yardım talep ettim."

Referandum Öncesi ve Sonrası…

Kızının yaşadığı mağduriyete AK Parti'nin ilgisiz kalması üzerine bu durumu kullanmak isteyen CHP'nin, kızını başörtüsüyle okula aldıracakları sözünü verdiğini belirten Murat Özel, CHP'nin referandum öncesi ve sonrası farklı şeyler söylediğini belirtti. Ümit Zileli'nin de kendisine söz verdiğini belirten Murat Özel, ısrarla Zileli ile bu konuları görüştüğünü dile getirdi.

Sunucunun "CHP'li yetkililer çocuğunuzun başörtülü bir şekilde çocuğunuzun okula alınacağına dair söz verdi mi? Kim verdi?" sorusuna Murat Özel kesin bir şekilde 'Evet' cevabı verdi ve veren kişilerin de CHP Diyarbakır İl Başkanı ve İstanbul İl Başkan yardımcısı olduğunu; bu konuyla ilgili de kendisine Ümit Zileli'nin yardım edebileceğini söylediklerini belirtti.

CHP AK Parti Karşıtlığını Kullanmak İstemiş

Bu arada araya giren Rasim Ozan Kütahyalı da Murat Özel'in AK Parti karşıtı biri olduğunu örneklerle anlattı. Ümit Zileli'nin "Ben senin kızını okula mı sokacağım demişim" sorusuna ise Murat Özel "Aynen öyle" diyerek cevap verdi.

AK Parti'den bu konuda yardım istediğini belirten Murat Özel, gerekli yardımı görmediğini dile getirdi. "CHP'nin İlköğretim'de başörtüsünü istemiyor ama bana daha önce söz verdiler." diyen Murat Özel, AK Parti'yi ve CHP'yi samimi bulmadığını belirtti. Bir buçuk yıldır kızını başörtülü okutmanın çabasını verdiğini söyleyen Özel, "Bir buçuk yıl önce provokasyon değildi de şimdi mi provokasyon oldu?" diye sordu.

HAKSÖZ-HABER

İşte programın videosu:

HABERE YORUM KAT