1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ebu Ubeyde: “Düşmana diyoruz ki ölülerinizin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla”
Ebu Ubeyde: “Düşmana diyoruz ki ölülerinizin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla”

Ebu Ubeyde: “Düşmana diyoruz ki ölülerinizin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla”

İzzeddin El-Kassam Tugaylarının Sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze’de yaşanan son çatışmalara ilişkin açıklama yaptı.

17 Kasım 2023 Cuma 23:38A+A-

HAKSÖZ HABER

İzzeddin El Kassam Tugaylarının Sözcüsü Ebu Ubeyde, konuşmasına “Saldırıya uğrayanlara zulme maruz kaldıkları için savaş izni verildi. Allah onları muzaffer kılmaya elbette kadirdir.” [Hac-39] ayetiyle başladı.

Koca bir ordunun tankları ile hastaneye girmesinin zafer değil tam tersi kaybetmenin bir göstergesi olduğunu ve işgalcilerin hastanelerde aradıklarını bulamayacaklarını söyleyen Ebu Ubeyde, şunları söyledi:

“Mücahitlerimiz, 4 gün içinde aralarında tanklar, asker taşıyıcılar ve buldozerlerin de bulunduğu 62 askeri aracı imha edip hizmet dışı bırakmayı başardı. Silahlarımızın çoğu yerli. Bu da İsrail'i endişelendiriyor. İsrail için gelecek, daha zor olacak. Mücahitlerimiz, dün Beyt Hanun'da İsrail özel kuvvetlerinin saklandığı bir daireyi yok etti. Kendimizi uzun bir müdafaaya hazırladık. İşgal'in Gazze'de harcadığı her an, kayıplarını artırıyor. Düşmanlara diyoruz ki: ölülerinizin sayısı tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Mücahitlerimiz düşmanlarımızı ve araçlarını sokak sokak kovalayıp onlara büyük zararlar veriyor. Mücahit ve sabırlı halkımıza selam olsun, bu ödediğiniz bedel bu döktüğünüz kanlar özgür Kudüs'e giden yolu aydınlatacaktır, ruhlarınız Mescidi Aksa'nın üzerine uçacaktır.”

Ebu Ubeyde'nin açıklamasından sonra El Kassam Tugayları, Beyt Hanun'daki bir binada konuşlanmış, Siyonist İsrail’in özel kuvvetinin ortadan kaldırılmasına ilişkin sahneleri yayınladı.

 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum