1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”
Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”

Ebu Ubeyde: “Düşman Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda”

​​​​​​​İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, “Düşman bir bataklığın içinde, Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda. Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek” dedi.

23 Nisan 2024 Salı 19:21A+A-

Siyonist çetenin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 200 gündür devam ederken, İzzeddin El Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, açıklamalarda bulundu.

"Düşman Ölüm ve Yıkımdan Başka Bir Şey Elde Edemeyecek"

Ebu Ubeyde, Gazze Şeridi’nde 200 gündür devam eden savaşta "düşmanın ölüm ve yıkımdan başka bir şey elde edemediğini" belirterek, İsrail'in "hala toparlanmaya ve imajını düzeltmeye çalıştığını" söyledi.

"Düşman Bir Bataklığın İçinde, Gazze'nin Kumlarına Saplanmış Durumda"

Ebu Ubeyde, "Düşman bir bataklığın içinde, Gazze'nin kumlarına saplanmış durumda. Utanç ve yenilgiden başka bir şey elde edemeyecek. 200 gün geçti ve Gazze'deki direnişimiz Filistin dağları kadar sağlam" dedi.

Siyonist rejimin saldırıları devam ettiği sürece direnişe ve saldırılara devam edeceklerini vurgulayan Ebu Ubeyde, “İşgal güçleri dünyayı tüm direniş gruplarını ortadan kaldırdıklarına ikna etmeye çalışıyor ve bu büyük bir yalan” dedi.

"Düşman Zaman Kazanmaya Çalışıyor"

Hamas'ın işgal ordusunun Gazze Şeridi'nden çekilmesi, kuşatmanın kaldırılması ve yerlerinden edilenlerin evlerine dönmesine yönelik taleplerinden vazgeçmeyeceğini aktaran Ubeyde, "Düşman müzakerelerde verdiği sözleri tutmamaya çalışıyor ve zaman kazanmaya çalışıyor" dedi.

Ebu Ubeyde, ayrıca esirlerle ilgili olarak ise "zamanın kısa ve fırsatların az olduğu" uyarısında bulundu.

Ebu Ubeyde'nin konuşmasından notlar:

- Aksa Turanına 200 günden sonra işgal ordusu kendini toplamaya çalışıyor, Gazze'nin toprağında hala takılı kalmış durumda.

- Düşman ordusu mağlubiyetten başka elde hiçbir şeyi elde edemeyecek.

- 200 gün geçmesine rağmen Gazze'deki direnişimiz hala ayakta duruyor, mücahitlerimiz Allah'ın izni ile her yerden çıkacaklar ve bu katillere karşı dimdik kalmaya devam edecekler.

- Allah'ın izni ile işgale karşı saldırılarımız devam edecek, farklı şekillerde olacak, bu savaş devam ettikçe direnişimiz devam edecektir.

- Çocukları öldürmekte odaklanmış bir ordu sadece başarısızlık ve katliamlar elde ediyor bu ordu asla bir zafer elde edemez ve halkına yalan söylemeye devam ediyor.

- 7 Ekim'de 60 dakikada yok ettiğimiz bu ordu 200 günde mücahitlerimize karşı bir zafer elde edeceğini düşünüyor.

- Haklımızın isteklerinden asla vazgeçiyoruz özellikle israil ordusunun Gazze'den tamamen çekilmesini, halkımızın evlerine dönmesini ve Gazze'yi yeniden imar edilmesi.

- Düşman müzakerelerde verdiği tüm sözlerden vazgeçmeye çalışıyor ve daha fazla zaman kazanmak istiyor.

-Bu yapılan katliamlar bizi ancak daha sabırlı ve güçlü kılar bekledikleri gibi asla boyun eğmeyeceğiz.

- Direnişin ilk cephesi Batı Şeria cephesidir ve özgür ve gururlu Batı Şeria'mızın her santimetresini selamlıyoruz.

- Düşmanın hesap vermeden başıboş koştuğu günler geçti.

- Direniş halkımızın fedakarlıklarına sadık kalacak, onların acısını ve umutlarını taşıyoruz.

- Düşman Gazze'de mahsur kaldı.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum