1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ebu Ubeyde: Aksa Tufanı Mescid-i Aksa için başlatıldı
Ebu Ubeyde: Aksa Tufanı Mescid-i Aksa için başlatıldı

Ebu Ubeyde: Aksa Tufanı Mescid-i Aksa için başlatıldı

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada Aksa Tufanı operasyonunun Mescid-i Aksa için başlatıldığını belirtti.

15 Haziran 2024 Cumartesi 13:00A+A-

Gazze'de 7 Ekim'den bu yana devam eden İsrail saldırıları başladığı günden bu yana sivilleri hedef almaya devam ediyor.

İzzeddin el Kassam Tugayları Gazze'nin birçok bölgesinde İsrail işgal güçlerine karşı saldırılar gerçekleştirirken grubun sözcüsü sosyal medya ağları üzerinden yaptığı açıklamada hacılardan 'kendileri için dua etmelerini' istedi.

Ebu Ubeyde'nin açıklaması şu şekilde:

"Hac farizasını yerine getirmek için Beytullah'ta ve kutsal topraklarda bulunan hacılara, kutsal mekanlarda ve hac ibadetleri sırasında Gazze ve Filistin'deki kardeşlerini samimi dualarında hatırlamalarını, Gazze'yi, sabırlı halkını ve mücahidlerini bu önemli ve mübarek günlerde dualarında unutmamalarını rica ediyoruz.

Rahman'ın misafirleri olan hacılar, hac farizasını yerine getirdikleri gibi, biz de İslam ümmeti adına Allah'ın düşmanlarına, işgalcilere ve hırsızlara karşı cihat farizasını yerine getiriyoruz.

Aksa Tufanı operasyonu, üçüncü kutsal mescidimiz için başlamıştır ve hac ibadeti, iki milyar Müslümana, İslam ümmetine düşmanımızla olan savaşımızın gerçeğini, Rasulullah'ın İsra ve Miraç mekanı Mescid-i Aksa'mıza saldıran ve her gün orada bozgunculuk, işgal ve Yahudileştirme faaliyetleri yürüten siyonist düşmanı hatırlamak ve hatırlatmak için bir fırsattır."

HABERE YORUM KAT