1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dursun Çiçek’in İlginç Vekalet Tarihleri
Dursun Çiçek’in İlginç Vekalet Tarihleri

Dursun Çiçek’in İlginç Vekalet Tarihleri

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İrticayla Mücadele Eylem Planı davasında Genelkurmay'dan gelen bir yazı dikkat çekti.

01 Eylül 2010 Çarşamba 00:29A+A-

Genelkurmay, Davanın en önemli sanığı olan Nisan 2009 tarihli Eylem Planı'nın altındaki ıslak imzanın sahibi Dursun Çiçek'in Bilgi Destek Dairesi'ne vekalet ettiği tarihleri bildirdi. Çiçek'in 2-9 Nisan ile 8-15 Haziran 2009 tarihleri arasında iki kez Bilgi Destek Daire Başkanlığına vekalet ettiği belirtildi. Nisan ayında hazırlandığı iddia edilen planın fotokopisi Çiçek'in Daire'ye vekalet ettiği 12 Haziran tarihinde Taraf gazetesinde yayınlandı. Genelkurmay yazısında Bilgi Destek Şube'lerinin 2009'un Ağustos ve Eylül aylarında değiştirildiği vurgulandı.

Erzincan Valiliğinden gönderilen yazıda da Dursun Çiçek'in kaldığı iddia edilen Konak Mazlum Otel'de 2009 yılında 32 adet kameranın bulunduğu, fakat 7 günde bir kayıtların yenilendiği ifade edildi. Yazıda, kayıt ve arşiv cihazları olmadığından 2009 yılına ait kayıtların bulunmadığı belirtilirken, otelin çevresinde de kamera olmadığı kaydedildi.  Mahkemenin Erzincan Havaalanına gelen yolcu listelerini istediği THY Erzincan Satış Şefliğinden gelen yazıda ise yolcu seyahat bilgilerinin uluslararası havacılık kuralları gereği yolcunun bilgisi olmadan üçüncü kişilere verilmediği, konunun Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü nezdinde çözülmesi gerektiği kaydedildi. (Bugün)

HABERE YORUM KAT