1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dursun Çiçek: "Bu Plan Değil Pilavdır!"
Dursun Çiçek: Bu Plan Değil Pilavdır!

Dursun Çiçek: "Bu Plan Değil Pilavdır!"

Albay Dursun Çiçek, savunmasına kutsal kitap üzerine yemin ederek başladı ve "Biz de elhamdülillah Müslümanız!" dedi. Albay, tehditlerini de sıraladı: Alnınızı karışlarım!

02 Temmuz 2010 Cuma 11:59A+A-

Mahkeme başkanı Köksal Şengün tarafından sanık kürsüsüne çağrılan İrtica İle Eylem Mücadele Planı'nın imzacısı Albay Dursun Çiçek savunmasına başladı. Dursun Çiçek savunmasına "Herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu süreçle ilgili sadece ve sadece gerçekleri söyleyeceğime kutsal kitabımız, şerefim ve haysiyetim üzerine yemin ederim" diyerek başladı.

Sanıkların reddi hakim talebi nedeniyle bugüne ertelenen duruşma başladı. Ailesi ve özgeçmişiyle ilgili bilgiler veren Albay Çiçek, annesinin 6 yıldır kanser tedavisi gördüğünü belirterek, "Annemin bu durumdan haberi yok. Kendisine yurt dışında olduğumu, söyledik" dedi.

BU PLAN DEĞİL PİLAVDIR

Bir albayın bu planı hazırlayıp altına imza atmış olmasına kargaların bile güleceğini söyleyen Albay Çiçek, "Bu plan askeri terminolojiye uygun değildir. Planda AKP ve Fethullah Gülen ile ilgili iddialar dedikodudur. Biz de elhamdülillah Müslümanız. Bunları bir kurmay albay söyledi diyenlerin alnını karışlarım" dedi. Bu planın sadece bir albayın imzasıyla hazırlanamayacağını dile getiren Çiçek, "Emir komuta zinciri içerisinde Genelkurmay Başkanının dahi imzası olur. Genelkurmay emriyle yazılmayan numarası imzası bulunmayan bir belge olabilir mi? Bu plan değil pilavdır. İftiradır" diye konuştu.

BU MU VİCDAN?

Savunmasında zaman zaman sinirlendiği görülen Dursun Çiçek soruşturmayı yürüten savcıları da sert sözlerle eleştirdi. Çiçek, "TSK bin yıllık bir kurumdur. Onu bir çete gibi suçlayamazsınız. 30 Haziran'da ifade verdim. 1 Temmuz'da serbest bırakıldım. 1 Temmuz'da savcıyı şikayet ettim. İki sefer müşteki sıfatıyla ifade verdim. Bu savcı hakkında 13 suç tespit edilmiş. Adalet Bakanlığı'na şikayet ediyoruz. Beyefendi hala devam ediyor. Hala hakkımızda iddianame hazırlıyor. Bu mu hukuk? Bu mu vicdan? " dedi.

Çiçek, "Bu plan değil yargısız infaz ve iftira belgesi. Bana çektirilenlerin hesabını soracağım" diye konuştu. Albay Çiçek savunmasına devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum