1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dünyadaki Mahkemeden Yırttı Ama...
Dünyadaki Mahkemeden Yırttı Ama...

Dünyadaki Mahkemeden Yırttı Ama...

12 Eylül darbesinin mimarlarından Emekli Oramiral Nejat Tümer’in hayatını kaybetmesi Sivilay Abla’nın köşesine konu oldu: "Esas mahkeme öteki tarafta!"

02 Haziran 2011 Perşembe 13:23A+A-

12 Eylül 1980 darbesinden sonra, aynı zamanda Milli Güvenlik Konseyi Üyeliği görevini de yürüten 6 Aralık 1983 tarihinde kendi isteği ile emekli olan Oramiral Nejat Tümer, üç gün önce 30 Mayıs'ta vefat etmişti.

87 yaşında ölen Nejat Tümer'in Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü darbe soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması bekleniyordu.

Tümer'in oğlunun, babasının savcıya bu zevki yaşatmadığını söylemesi Taraf yazarı Dr. Sivilay Genç'in "Sivilay Abla" adlı köşesine konu oldu. İşte Sivilay Abla'nın Nejat Tümer'in oğluna yanıtı:

Mahkemeden yırtmak

12 Eylül darbesini yapan paşalardan Nejat Tümer savcıdan sarı zarfı alamadan vefat etti. Tümer'in oğlu, babasının savcıya bu zevki yaşatmadığını söyledi.

Küçük mahkemeden yırttı diye sevinmek için erken. Esas mahkemenin büyüğü öteki tarafta. Üstelik hep çalışmadığın yerlerden soru çıkıyor. Mahkeme avukat desteği vermiyor. Karar temyize de götürülemiyor. Hücreler de oldukça sıcak.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT