1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Duma Yine Kuşatma Altında
Duma Yine Kuşatma Altında

Duma Yine Kuşatma Altında

Çarşamba günü greve giden Duma'ya askerler tekrar girdi... Arkadaşımız Ahmet Yılmaz, gelişmeleri Suriye'den aktarıyor...

20 Mayıs 2011 Cuma 09:57A+A-

Ahmet Yılmaz / Suriye

Perşembe akşamı Dumalı görgü şahidi ile yaptığımız telefon görüşmesinde askerlerin bir süre önce Şam'ın Darya semtine nakledildiklerini ancak akşam saatlerinde tekrar Duma'yı kuşattıklarını ifade etti. Zor şartlar altında bizlere ulaşabildiğini ifade eden görgü sakini Duma'nın dışarıyla bağlantılarının kesildiğini belirtti. Telefon görüşmesi yaptığımız sırada silah sesleri duyuluyordu.

Tutuklulara Tecavüz

Duma'da serbest bırakılan 20 yaşındaki bir gence Suriye polisinin tecavüz ettiği ortaya çıktı. Duma'daki gösteriler sırasında tutuklanan gencin amcasının anlattığına göre 20 yaşındaki gence Suriye polisi "Hürriyet ise bizlerin de sizlere tecavüz etme hürriyeti var." diyerek polislerin tecavüz ettiğini ifade etti. Yaklaşık bir haftadır hastanede tedavi altında bulunan genç psikolojik tedavi alıyor.

Hamdan Hastanesinin Başhekiminden Haber Yok

Duma'daki olaylarda yaralıları hastanesinde tedavi eden Hamdan hastanesinin sahibi ve başhekimi Doktor Hüsam Hamdan'dan haber alınamıyor. Yaklaşık bir aydır kayıp olan Hamdan ve kardeşi Ahmed ve bazı doktorlar Suriye polisi tarafından gözaltına alınmış ve hastane Şebbihalar tarafından tahrip edilmişti.

HABERE YORUM KAT