1. HABERLER

  2. HABER

  3. DP'de Haberal Depremi
DPde Haberal Depremi

DP'de Haberal Depremi

Demokrat Parti'nin 12 Kasım'da yapılacak kongresinde Genel Başkanlığı'na Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın getirilme önerisi partiyi karıştırdı.

19 Eylül 2010 Pazar 22:27A+A-

Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ı DP'nin başına getirme teklifi GİK Üyesi Orhan Keçeli tarafından gündeme getirildi. Haberal'a henüz teklif götürmediklerini belirten Keçeli, Süleyman Demirel'in devreye girmesi durumunda Haberal'ın öneriyi reddetmeyeceğini söyledi. Keçeli, "Haberal'ın seçilmesi DP açısından bomba etkisi yaratır. Dünyanın tanıdığı bir isim bizi uçurur" dedi.

MİLLET MENDERES'İ, BİZ ERGENEKON'U

ANAP genel başkanlığı görevini bırakarak DP'nin oluşumunu sağlayan Genel Başkan Yardımcısı Salih Uzun ise "Yeter artık" diye tepki gösterdi. AK Parti'nin Menderes ve Özal'a sahip çıktığına dikkat çeken Uzun, "Adamlar Menderes'i, Özal'ı sahipleniyor, biz de Ergenekon'u. Bunda bir terslik yok mu? Bu nedir Allah aşkına! Hapisteki bir kişiyi genel başkan seçip de adımızı dünyaya duyuracakmışız. Bizim adımızı dünyaya duyurmaya ihtiyacımız yok. Asıl bizim Menderes-Özal misyonuna gönül veren kitlelere kendimizi göstermeye, hatırlatmaya ihtiyacımız var. O kitlelerle kopan bağımızı yeniden kurmaya ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT