1. HABERLER

  2. HABER

  3. Dokuz İlde Askere ‘Fuhuş’ Baskını
Dokuz İlde Askere ‘Fuhuş’ Baskını

Dokuz İlde Askere ‘Fuhuş’ Baskını

GENELKURMAY DA ARANIYOR! 'Fuhuş Soruşturması' kapsamında yapılan operasyon Genelkurmay'a da sıçradı. Elektronik Sistem Dairesi'nde arama var.

25 Ekim 2010 Pazartesi 14:02A+A-

"Özel hayatın gizliliğini ihlal" soruşturması kapsamında 9 ilde 49 adreste arama yapılıyor.

Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 35 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Bu kişiler arasında emekli albay İbrahim Sezer de bulunuyor.

Genelkurmay Elektronik Sistem Dairesi'nde arama yapılıyor.

Savunma Sanayi Müsteşarlığında çalışan bir üst düzey görevli ile bir TÜBİTAK çalışanın da bulunduğu kişilere ait ev ve iş yerlerinde de arama yapılıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen  "fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri  görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne  sürülen kişilere yönelik" soruşturma kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak  üzere 9 ilde operasyon başlatıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği arama  kararı üzerine başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 9 ilde operasyon başlatıldı.  Ankara'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında askerlerin, Savunma Sanayi Müsteşarlığında çalışan bir üst düzey görevli ile bir TÜBİTAK çalışanın da bulunduğu 15 kişiye ait ev ve iş yerlerinde arama yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik" soruşturma kapsamında, bazı muvazzaf ve emekli subayların müşteki sıfatıyla ifadesine başvurulmuştu.

İZMİR'DE 1 GÖZALTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen  özel hayatın ihlaline ilişkin soruşturma kapsamında, İzmir'de bir askerin evinde ve iş yerinde arama yapılıyor.

ANTALYA'DA DA  BİR KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen özel hayatın ihlaline ilişkin soruşturma kapsamında Antalya'da da bir kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "fuhşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere yönelik soruşturma kapsamında, Antalya'da da bir kişinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığı ve İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "fuhuşa aracılık  ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı  bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere
 yönelik" soruşturma kapsamında, bazı muvazzaf ve emekli subayların müşteki  sıfatıyla ifadesine başvurulmuştu.

HABERE YORUM KAT