1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Doğu ve Güneydoğu Özgür-Der şube ve temsilcilikleri Elazığ’da buluştu
Doğu ve Güneydoğu Özgür-Der şube ve temsilcilikleri Elazığ’da buluştu

Doğu ve Güneydoğu Özgür-Der şube ve temsilcilikleri Elazığ’da buluştu

Doğu ve Güneydoğu Özgür-Der Şube ve temsilciliklerinin istişare toplantısı Özgür-Der Elazığ Temsilciliğinde gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2022 Pazar 18:25A+A-

Özgür-Der Bölge İstişare Toplantısına Özgür-Der genel başkan yardımcısı Kenan Alpay, Van, Tatvan, Bingöl, Muş, Hasköy, Batman, Elazığ, Diyarbakır, Özgür-Der Şube ve temsilciliklerinden katılım sağladı.

Muş'tan Burhan Taşkaya  ve Elazığ'dan Erdal Zengin'in moderatörlüğünü yaptığı istişare toplantısı, cumartesi günü Elazığ Özgür-Der dernek binasında iki oturum şeklinde icra edildi.

İlk oturumda yaz etkinlikleri başlığı altında Kur-an kursları, üniversiteli ve liseli gençlere yönelik kamplar görüşüldü. Öğrenci çalışmaları başlığı altında; Haksöz dergisi değerlendirmesi, önemli gün ve gecelerde etkinlikler, sosyal etkinliler ve rol modellerimizin ön plana çıkarılması konusunda hassasiyet gösterilmesi konuları istişare edildi. Yardım çalışmaları başlığında ise yardım faaliyetlerinin daha sistematik yapılabilmesi konusu görüşüldü.

İkinci oturumda ise gündem değerlendirmesi yapıldı.Son zamanlarda Muhacirlere dönük baskılar ve artan insan hakkı ihlalleri ve bu duruma dönük yapılabilecekler görüşüldü.

img-20220515-wa0026.jpg

20220514-103935.jpg

HABERE YORUM KAT

11 Yorum