1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Doğu Guta'daki Direnişçilerden 'Mücadele' Filmi
Doğu Guta'daki Direnişçilerden 'Mücadele' Filmi

Doğu Guta'daki Direnişçilerden 'Mücadele' Filmi

Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki direnişçiler "Zaferin Ünvanı" isimli yeni bir video yayınladı.

01 Aralık 2017 Cuma 20:27A+A-

Yaklaşık 5 yıldır rejim güçleri ve yabancı Şii milisler tarafından kuşatma altında tutulan Suriye'nin başkenti Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki muhalifler 12 dakikalık yeni bir film yayınladı.

"Zaferin Ünvanı" ismini taşıyan filmde, Doğu Guta bölgesinde rejim güçleri ve müttefiklerine karşı bir direniş hattı oluşturan muhaliflerin düzenlediği saldırılara ait görüntüler yer alıyor.

Doğu Guta ve Cobar mahallelerine yönelik rejimin sürekli olarak denediği ilerleme girişimlerinden bahsedilen videoda, muhalifler tarafından ilerleme girişimlerinin bugüne kadar başarısız olduğu vurgulandı.

Rejim güçlerinin genellikle zırhlı birlikler ve özel operasyon taburuyla bölgede gerçekleştirdiği girişimler, Feylaku'r Rahman grubu öncülüğündeki muhaliflerin oluşturduğu savunma hattı sebebiyle çoğu zaman geri püskürtülüyor.

Özellikle başkent Şam'ın muhaliflerin kontrolündeki son mahallesi olan Cobar'ın Doğu Guta bölgesiyle olan bağlantısını kesmek isteyen rejim güçlerinin bu bölgede oldukça fazla kayıp verdiği ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT