1. HABERLER

  2. HABER

  3. Doğan Medya CHP'ye Akıyor!
Doğan Medya CHPye Akıyor!

Doğan Medya CHP'ye Akıyor!

Doğan Holding’in CEO’su Nebil İlseven’in istifa ederek CHP’nin İstanbul İl Başkanı olması, ardından da Oktay Ekşi’nin CHP saflarına katılması gözleri Doğan-CHP ilişkisine çevirdi.

12 Ocak 2011 Çarşamba 13:01A+A-

Doğan Grubu çalışanlarının son günlerde CHP saflarına katılması dikkat çekmeye başladı.

Taraf Gazetesi'nin Doğan Medya Grubu'nda çeşitli görevlerde bulunduktan sonra CHP'ye geçenleri derlediği haberine göre, işte o gazeteciler:

Oktay Ekşi: 27 Mayıs darbesinin ardından Kurucu Meclis'te olarak görev alan Oktay Ekşi, 35 yıl başyazarlığını yaptığı Hürriyet'ten iki ay önce istifa etmek zorunda kalmıştı. Ekşi, başbakan ve bakanlar hakkında yazdığı büyük tepki çekince önce özür yazısı yayımlamış, ardından da istifa etmek zorunda kalmıştı.

Nebil İlseven: 2007'den beri Doğan Holding'in CEO'su olan Nebil İlseven, Berhan Şimşek'in yerine CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı oldu. İlseven, 7 ocakta Doğan Holding'deki tüm görevlerinden istifa etmiş, önceki gün toplanan CHP MYK'sında da İstanbul İl Başkanlığı'na atanmıştı.

Erdoğan Toprak: CHP'de Basın ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Erdoğan Toprak'ın arkasındaki güç olarak, Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Mutlu gösteriliyor. Mutlu'nun, halasının oğlu olan Toprak'ı 2009'da CHP Bakırköy Belediye Başkan adayı yapmak için de devreye girdiği iddia ediliyor.

Hurşit Güneş: 2001-2010 yılları arasında Milliyet gazetesinin ekonomi sayfalarında köşe yazarlığı yaptı. 26 Mayıs 2010'da CHP Parti Meclisi'ne seçilince gazeteden ayrıldı.

Süheyl Batum: 2003'ten beri köşe yazarlığı yaptığı Vatan gazetesinden 27 Mayıs 2010'da CHP PM'ye seçilince istifa etti.

Altan Öymen: 1950 yılında başladığı gazeteciliği 1999'da CHP Genel Başkanı olduktan sonra bıraktı. CHP'de milletvekilliği, bakanlık, parti ve grup yöneticiliği yaptı. Uzun yıllar Milliyet gazetesinde çeşitli görevler üstlenen Öymen, halen Radikal'de yazıyor.

Tarhan Erdem: Milliyet gazetesi ve Doğan Grubu'nda proje ve kontrol mühendisliği yaptıktan sonra araştırma şirketi kurdu. CHP'de Genel Sekreterlik dahil birçok önemli görev üstlendi. Halen Radikal'de yazıyor.

HABERE YORUM KAT