1. HABERLER

  2. HABER

  3. Diyarbakır’daki STK’lardan Demirtaş’a Tepki
Diyarbakır’daki STK’lardan Demirtaş’a Tepki

Diyarbakır’daki STK’lardan Demirtaş’a Tepki

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, referandumda 'evet' oyu kullanacaklarını açıklayan Diyarbakır'daki STK'ları 'ahlaksızlık'la suçlayan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert tepki gösterdi.

24 Ağustos 2010 Salı 03:03A+A-

Akyıl, "Kimse ne bizim kadar Diyarbakırlı ne de Kürt olabilir. Sivil toplum örgütü başkanlarımıza karşı yapılan bu ithamı şiddetle kınıyorum" dedi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Akyıl, kendilerine bağlı olan üyelere her zaman doğruyu söylemeye mecbur olduklarını vurguladı.

Akyıl, özetle şu görüşleri dile getirdi: "Bölgemiz için hayırlı olacak 'evet'i bugün bir kez daha yeniliyorum. Herkesin kendine göre bir görüşü vardır. Herkesin özgür düşüncesidir. Sivil toplum örgütlerinin başkanları yapmış oldukları istişareler sonucunda bu kararı almışlardır ve herkesin de bu karara karşı saygılı olmasını bekliyoruz. Bu bölgenin insanı olarak yaşanan tüm acılardan nasibini almış bireyler olarak kendi düşüncelerimizi söylemekte özgürüz. Ahlaksızlık cümlesi hangi demokrasi anlayışına sığmaktadır?"

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "On binlerce üyesi olan sivil toplum örgütlerinin başkanlarının, üyeleri adına 'evet' diyeceklerini söylemesi ve bunun üzerinde siyasi bir ranta girmesi kelimenin tam anlamıyla ahlaksızlıktır" demişti. (Vakit)

HABERE YORUM KAT