1. HABERLER

  2. ETKİNLİK

  3. Diyarbakır, Charlie Hebdo İğrençliğine Karşı Ayaktaydı
Diyarbakır, Charlie Hebdo İğrençliğine Karşı Ayaktaydı

Diyarbakır, Charlie Hebdo İğrençliğine Karşı Ayaktaydı

Fransa’da Charlie Hedbo'nun ve Türkiye’den de yıllarca Kemalist dayatmanın sesi olan Cumhuriyet Gazetesi’nin Hz. Peygamber (s.a.v)e yönelik çirkin hakaretleri Diyarbakır’da lanetlendi.

16 Ocak 2015 Cuma 18:19A+A-

İfade özgürlüğü kisvesi altında Hz. Muhammed’e yönelik çirkin hakaretler aralarında Mustazaflar Cemiyeti, Özgür-Der Diyarbakır Şubesi, Memur-Sen ve Ay-Der gibi kurumlarında bulunduğu Diyarbakır’daki 72 kurum tarafından kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi. Cuma çıkışı Ulu Camii önünde toplanan sivil toplum kuruluşlarının öncülüğündeki kalabalık, “Anam Babam Sana Feda Olsun Ya Resulullah (s.a.v)” pankartı açarak, çirkin hakaretlere sert tepki gösterildi.

72 İslami kurum adına Mehmet Duyu’nun okuduğu basın açıklamasının ardından topluluk tekbirlerle dağıldı.

diyarbakir-charlie_hebdo-20150116-01.jpg

diyarbakir-charlie_hebdo-20150116-02.jpg

diyarbakir-charlie_hebdo-20150116-03.jpg

diyarbakir-charlie_hebdo-20150116-04.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

Tarih boyunca tanık olduğumuz batı dünyasının İslam ve Hz. Muhammed (sav) düşmanlığı son günlerde alçaklığın en yüksek perdesinden tekrar tezahür etmiştir. Artık bu düşmanlık devlet politikalarından öteye geçmiş, kitleselleşmiştir.

İslam düşmanı batı, tarih boyu İslam coğrafyasını işgal etmekle, katliamlar yapmakla, Müslümanlar için hayatı zindan etmişlerdir. İslam aleminin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini sömürmekle yetinmemiş bir de İslam’a ve O’nun kutsallarına periyodik olarak hakaret etmiş, hicvetmiş, hakir görmüştür.

Son olarak Fransa’da yaşananlar, gelinen nokta itibarıyla islamofobiye sebep değil bilakis görülmek istenmeyen gerçekleştirilmiş tüm zulümlerin sonucu olmuştur. Batı dünyası ektiğini biçmektedir.

İfade özgürlüğü adı altında İslam’ın kutsallarına yapılan saldırılar cezalandırılmamış, tersine müsamaha gösterilerek yapılan alçaklıklar ödüllendirilmiştir. Gelinen nokta itibarıyla batının zulüm furyası; İslam aleminin canlarına, ırzlarına, topraklarına, kutsallarına yapılan saldırılarla duyguları esir edilmiş iki Müslüman kardeşin isyanıyla duvara çarpmıştır.

Kısacası Charlie Hebdo saldırısı bir sonuçtur. Bunun sebepleri de sır değil batının kirli yüzünde, kanlı ellerinde, kara tarihinde mevcuttur. Fransa orta Afrika, Mali, Suriye, Irak ve birçok İslam beldesinde şu anda bile kan akıtmaktadır.

Ama öyle görünüyor ki, batı yine büyük bir kibir ve aymazlıkla, gerçekleri görmek istemiyor, olayların sebeplerini tersyüz ederek İslam Peygamberine saldırmaya devam ediyor.

Ölümlerden ders çıkarmayan batının kâfirleşmiş haçlı zihniyeti, dün yine büyük bir alçaklıkla küfürlerini kusmuştur. Yaşananlara sebep olan necis küfür dergisi bir haçlı seferinin zihinsel kodlarını taşımaktadır.Yine bu dergi İslam’ın kutsallarını yeniden hicvederek saldırılarına devam edeceği küstahlığını göstermiştir. Bu esfeller yaptıkları ahlaksızca saldırılar ile İslam gençliğini tahrik etmeye devam etmektedirler. Bilinmeli ki ölümlü olaylarının tekerrür etmesi halinde bunun tek sorumlusu sorumsuz davrananlar olacaktır.

Peki, tüm bu olanlarla beraber küfür sadece batının merkezi Fransa’da mı yaşanıyor. Hayır, zihin kodları batıyla paralellik arz eden, İslam topraklarında yaşayan hainler eliyle de dizayn ediliyor.

Türkiye’de yayın yapan bazı internet siteleri ve gazeteler de Müslümanların kutsallarına saldırmayı kendilerine bir hak olarak görüyor. Fransa’da yayınlanan karikatürleri bu topraklarda büyük bir pespayelikle internet sayfalarına, gazete köşelerine taşıyanlar İslam gençliğinin sabrıyla uğraşmakla bam teline dokunuyorlar.

Buradan tüm yetkin kurumlara çağrıda bulunarak bu ihaneti sergileyenler için ivedilikle hukuki süreci başlatmalarını bekliyoruz.

Evet, küfrün tek millet olduğunu biliyoruz. Zihinleri batıda klonlanan kurum ve zevatlar, tehlikeli bir oyuna kalkıştıklarının farkında olmalıdırlar.

Bizler her nerede olursa olsun İslam’a ve O’nun kutsallarına yapılan saldırıları kabul etmiyor, tel’in ediyoruz. Zulmün her çeşidine karşı sesimizi gür bir şekilde çıkarmaya devam edeceğimizi buradan kamuoyuna duyuruyoruz.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum