1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Direnişçileri Kimyasal Silahla Öldürelim Teklifi!
Direnişçileri Kimyasal Silahla Öldürelim Teklifi!

Direnişçileri Kimyasal Silahla Öldürelim Teklifi!

Suriyeli siyasi analizciden Esed'e kan donduran teklif. Halep'i ele geçiren muhalifleri kimyasal silahla öldürelim!

21 Şubat 2015 Cumartesi 01:34A+A-

Esed yanlısı siyasi analizci Talip İbrahim katıldığı bir Tv programında kan donduran açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Suriyeli direnişçiler Halep şehrinde bu hafta içerisinde rejim ve Şii militanlara yönelik düzenlediği saldırılarda aralarında İranlı ve Hizbullah milislerinin komutanlarının da bulunduğu en az 350 rejim askerini öldürürken 100'den fazla askerde esir aldıklarını ve bölgeleri rejimden aldıklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine Suriye'de Esed'i en çok savunan destekçilerden biri olan olan Talip İbrahim, Çarşamba günü katıldığı bir haber programında Halep'i ele geçiren direnişçilerden kurtulmak için Esed'i kimyasal silah kullanmaya davet etti.

Talip İbrahim Esed'in direnişçilere karşı daha fazla kaba kuvvet kullanmasını da talep etti.

İbrahim, konuşmasında Esed rejiminin Halep'i bombaladığını inkar ettiği daha sonra sunucunun bir sorusuna kızarak konuşmasına şöyle devam etti.

Hangi devlet olursa olsun bu kadar silahlı savaşçı ülkesini girse onları ve ecdatlarını tabii ki bombalar öldürür. Örnek olarak Mısır'ın Sina bölgesinde helikopterler ile yaptığı saldırı gibi.

Konuşmasını daha da sertleştiren İbrahim, keşke Esed'in elinde kimyasal silah olsa da silahlı kişilerden kurtulsak diyerek Esed'in görevini iyi yapmadığı için suçladı.

Talip İbrahim konuşmasının sonunda ise Esed'in Afganlı veya Iraklı yabancı milislerden yardım almasını gayet normal olduğunu dile getirirken direnişçilerin yabancı savaşçıları bulundurmasına ise direnişçilerin yabancı istihbaratlarla irtibatlı olduklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Islahhaber

HABERE YORUM KAT