1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. DHKP-C’den TBMM'de Saldırı Girişimi
DHKP-C’den TBMM'de Saldırı Girişimi

DHKP-C’den TBMM'de Saldırı Girişimi

TBMM'ye girmeye çalışan 2 DHKP-C’li, Meclis çalışanını rehin almak isterken etkisiz hale getirildi.

14 Mayıs 2019 Salı 23:58A+A-

14.50'de CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ı ziyaret edeceklerini söyleyen 2 DHKP-C'li TBMM ziyaretçi kabul salonuna gelerek Meclis çalışanını rehin almak istedi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 DHKP-C’linin, TBMM Koruma Daire Başkanlığı Personeli tarafından orantılı güç kullanılarak etkisiz hale getirildiğini ve gözaltına alındığını duyurdu. 

Yakalanan şahısların üst aramalarında bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulundu.

DHKP-C örgütü ile irtibatlarına yönelik bilgiler bulunan şahıslardan Mulla Zincir hakkında terör örgütü propagandası yapmak, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçlarından 5 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu aktarıldı.

Yakalanan diğer şahıs Eylem Yücel hakkında ise "Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak" suçundan Kocaeli/Kandıra Cezaevi'nde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, görevi yaptırmamak için direnme, kamu malına zarar verme, kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza dava dosyası bulunduğu, hakaret suçundan ise aranma kaydı bulunduğu belirlendi.

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT