1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. DHA, Flaş Haberinden Böyle Döndü
DHA, Flaş Haberinden Böyle Döndü

DHA, Flaş Haberinden Böyle Döndü

"Jetler Taksim üzerinde uçuyor" başlığıyla bu sabah flaş haber geçen Doğan Haber Ajansı (DHA), son metninde bakın nasıl çark etti?

01 Kasım 2010 Pazartesi 14:00A+A-

DHA'NIN FLAŞ GEÇTİĞİ HABERİN "DAKİKA DAKİKA" DÖNÜŞÜMÜ:

11:39 - DHA: Kimliğini açıklamadığı belirtilen bir helikopterin dolaştığı ihbarı üzerine jetler Taksim üzerinde uçuyor.

11:40 - DHA: Askeri yetkililer jetlerin Taksim üzerinde uçuş nedenini açıklamadı.

11:49 - DHA: Taksim üzerindeki helikopter muamması çözüldü. Helikopterin İstanbul'dan Bursa giden bir helikopter olduğu anlaşıldı. Jetlerin de Anadolu yakasında Kadıköy üzerinde fotoğrafı çekimi yaptığı ve Eskişehir'deki üssüne döndüğü bildirildi.

12:38 - DHA İSTANBUL - İSTANBUL ÜZERİNDEKİ JETLER KEŞİF UÇAĞI ÇIKTI

İstanbul üzerinde sabah saatlerinde geçen ve paniğe neden olan askeri jet uçaklarının Kadıköy üzerinde planlı fotoğraf çekimi yaptıkları ortaya çıktı.

Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan ve 113. Filo'ya ait üç RF-4E tipi keşif uçağı Karadeniz üzerinden Zekeriyaköy-Maslak-Taksim hattını izleyerek Kadıköy üzerine geldi. Kısa bir süre Kadıköy üzerinde uçan RF-4'ler, burunlarında taşıdıkları özel kameralar ile fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Jetler daha sonra Eskişehir'e geri döndü. Fotoğraf çekimi nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki Hava Trafik Kontrol Merkezi'ne haber verildiği, uçuşun planlı olduğu öğrenildi.

Uçuş sırasında bölgede uçan sivil bir helikopter olduğu görülürken, bu helikopterin planlı olarak İstanbul Levent-Bursa arasında uçtuğu öğrenildi.

HABERE YORUM KAT