1. HABERLER

  2. HABER

  3. Devrimci Karargah Örgütü Duruşmasında Olay!
Devrimci Karargah Örgütü Duruşmasında Olay!

Devrimci Karargah Örgütü Duruşmasında Olay!

Devrimci Karargah Örgütü davasında yargılama başladı. İlk duruşmada sanıklardan Necdet Kılıç, mahkeme başkanına dosya fırlattı.

14 Nisan 2011 Perşembe 00:06A+A-

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da sanıkları arasında yer aldığı üçüncü Devrimci Karargah Örgütü davasında yargılama başladı.

İlk duruşmada ana davayla birleştirme kararı çıktı.

İstanbul 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya aralarında Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da yer aldığı 14 tutuklu sanık getirildi. 8 tutuksuz sanıktan 4'ü de salonda yer aldı.

Tutuksuz yargılanan Hanefi Avcı'nın eşi Şenay Avcı ise duruşmaya katılmadı.

İlk duruşmada, daha önceki iki davayla birleştirme kararı verildi.

Mahkeme, yargılama birliği, delillerin daha sağlıklı değerlendirilmesi, hukuki ve fiili irtibat gerekçesiyle bu kararı aldığını açıkladı.

Birleştirmeyle ilgili kararı, ana davanın görüldüğü İstanbul 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi 11 Ağustos'taki duruşmasında değerlendirecek.

Ayrıca, Hanefi Avcı'nın da aralarında olduğu sanıkların tahliye talepleri reddedildi.

Mahkeme Salonunda Protesto

Kararın açıklanmasının ardından duruşma salonunda protesto sesleri yükseldi. Avukatlar slogan atıp cübbelerini çıkararak salonu terk etti.

Tutuklu sanıklardan Necdet Kılıç, hazırladığı savunma dosyasını mahkeme başkanına fırlattı.

İçerde bunlar yaşanırken dışarısı da hareketlendi. Sanıklara destek için ellerinde Sosyalist Demokrasi Partisi bayraklarıyla gelen bir grup polis arasında arbede çıktı.

TRT HABER

 

HABERE YORUM KAT